آخرین خبرها از کارت ملی هوشمند

مدیرکل ثبت احوال آذربایجان شرقی گفت: ثبت نام کنندگان برای دریافت کارت ملی هوشمند همچنان منتظر دریافت پیامک از سامانه پیامکی ثبت احوال باشند.
احد جودی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی  اظهار کرد: در صدور کارت ملی هوشمند، اولویت با کسانی است که به تازگی به سن قانونی رسیده‌اند و برای اولین بار است که کارت ملی برایشان صادر می‎شود.
وی در توضیح علت تاخیر طولانی مدت در دریافت کارت‌های ملی هوشمند افزود: کارت‌های ملی در گذشته در خارج از کشور تهیه می‎شد و از همان ابتدا عزمی جدی برای تولید تراشه و بدنه کارت‎ها در داخل کشور وجود داشت که بعد از تحریم تولید کارت‎های ملی در خارج از کشور این عزم دوچندان شد.
وی اضافه کرد: حدود ۱۰۰ هزار کارت ملی هوشمند ایرانی قبل ازعید به طور آزمایشی تولید شده که هنوزتوزیع نشده است، ثبت نام‌کنندگان باید تا دریافت پیامک مبنی بر آماده بودن کارت ملی هوشمند صبر کنند.
جودی با بیان این که حدود ۷۵ درصد از سه میلیون واجد شرایط در استان برای ثبت نام کارت ملی اقدام کرده‌اند، گفت: طبق اعلام سازمان ثبت احوال کشور کارت ملی کسانی که اقدام به ثبت نام کارت ملی هوشمند کرده و با وجود آماده بودن کارت، اقدام به دریافت آن نکرده‌اند، فاقد اعتبار است.
وی  با تاکید بر اینکه بانک‌ها نیز باید با ثبت احوال همکاری کنند، گفت: وزارت کشور اعلام کرده است کارت‌های قدیمی حتی در صورت اتمام اعتبار تا زمان صدور کارت‌های جدید معتبر هستند.

ارسال نظر