آماده‌باش فرمانداری‌ها و اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران استان

مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان شرقی از اعلام آمادگی مدیریت بحران برای مقابله با خسارات احتمالی بارندگی‌ها در استان خبر داد و گفت: تمامی اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران استان، فرمانداران، بخشداران، شهرداران و دهیاران و تمامی دستگاه‌ها برای مقابله با هر گونه بحرانی در حال آماده باش قرار دارند و به دلیل تداوم بارش‌ها این آمادگی‌ها تا روز یکشنبه‌ی هفته‌ی آتی ادامه دارد.
محمدباقر هنربر در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، با بیان این‌که با آغاز بارندگی‌ها از شب گذشته و امروز در استان، درتمامی شهرستان‌ها بارندگی وجود دارد، اظهار کرد: گزارش آب گرفتگی معابر عمومی و زیر گذرها نیز در شهرستان تبریز به ما ارائه شده و برهمین اساس شهردار تبریز و معاون خدمات شهری شهرداری تبریز برای بررسی وضعیت در حال گشت زنی در شهر هستند ولی تاکنون مشکل خاصی اعلام نشده است.
وی در خصوص علل تاخیر یک ساعته‌ی بازگشایی مدارس در شهرستان مراغه، افزود: هواشناسی برای شهرستان مراغه از ساعت ۷ تا ۸ صبح، بارش شدید باران پیش بینی کرده بود و فرماندار شهرستان برای پیشگیری از بروز مشکل در تردد دانش آموزان اعلام کرد که مدارس با یک ساعت تاخیر بازگشایی شود و به همین دلیل این امر باعث بروز شایعاتی در خصوص وقوع سیل در این شهرستان شده است.
وی ادامه داد: اداره کل هواشناسی استان، بارش شدید باران در جنوب استان از جمله شهرستان مراغه را پیش بینی کرده است ولی طی تماس اخیر با مسئولان این شهرستان، تاکنون بارش شدیدی در این شهرستان گزارش نشده است.
هنربرافزود: در حال حاضر بارندگی در تمامی شهرستان‌ها وجود دارد، براساس اطلاعات اخذ شده از فرمانداران شهرستان‌ها، تاکنون مشکل خاصی در شهرستان‌ها از لحاظ بارندگی وجود ندارد.
وی ادامه داد: بارندگی‌ها در استان از روز چهارشنبه آغاز شده و تا روز یکشنبه ادامه خواهد داشت، توصیه می‌کنیم مردم اخطاریه‌ها و هشدارهای هواشناسی را جدی بگیرند.

ارسال نظر