اجرای صحنه‌ای نمایش‌های عروسکی کانون پرورش فکری آذربایجان‌شرقی

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان‌شرقی از اجرای صحنه‌ای و عمومی تعدادی از نمایش‌های عروسکی کانون در پاییز و زمستان سال‌جاری خبر داد.

مهدنیوز – سرویس فرهنگ و هنر: علی بینش  در جمع مربیان و مسئولان کانون پرورش فکری مراکز آذربایجان‌شرقی، با تاکید بر کیفیت بالای نمایش‌های عروسکی تولیدی برای حضور در جشنواره نمایش عروسکی، اظهار کرد: تعدادی از این نمایش‌های عروسکی برای اجرای صحنه‌ای و عمومی در سالن‌های اصلی سطح شهر در نظر گرفته شده‌ است.

وی با اشاره به اهمیت این فعالیت هنری در جذب و پایدارسازی اعضای نوجوان مراکز کانون، گفت: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، نمایش عروسکی را به عنوان یکی از فعالیت‌های اصلی خود می‌داند و با توجه به راه‌اندازی و تشکیل منظم جلسات انجمن هنرهای نمایشی استان، انتظار می رود نمایش عروسکی در مراکز کانون به سمت تولیدات جذاب و پرمخاطب حرکت کند.

بینش با بیان این‌که کودکان از طریق نمایش دنیا را بهتر می‌شناسند و با آن ارتباط سالم‌تری برقرار می‌کنند، یادآوری کرد: نمایش باعث همدلی، بصیرت و مهارت‌های فردی بچه‌ها می‌شود و می‌توان از رابطه نمایش با ذهنیات فردی و ساختار شخصیت انسان‌ها در جهت درک و تفاهم بیشتر میان کودکان و نوجوانان و ایجاد ارتباط با دنیا بهره گرفت و در این میان نمایش عروسکی جایگاه ویژه‌ای دارد.

وی مهم‌ترین تاثیر فعالیت نمایش عروسکی را کمک به کشف و شکوفایی استعداد و خلاقیت در کودکان و نوجوانان عنوان کرد و گفت: یکی از هدف‌های اصلی کانون هم کشف و پرورش استعداد های کودکان و نوجوانان است و این هدف از طریق فعالیت نمایش عروسکی دست یافتنی است.

ارسال نظر