×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه‌های خبری

true
   پنج شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷  
it is true
true
true
اجرای یکهزار و ۴۲۷ میلیارد ریال طرح عمرانی در منطقه آزاد ارس

به گزارش تبریزمن، جعفراحمدی اظهارکرد: طرح های فنی و مهندسی شامل راهسازی، ساختمان، خطوط برق و تاسیسات با اعتبار برآورد شده ۸۹۹ میلیارد ریال در حال اجراست.

وی همچنین از اجرای ۴۸۵ میلیارد ریال طرح زیربنایی در بخش های آب، گاز، برق و مخابرات خبرداد و گفت: ۱۷ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال طرح شهری و روستایی هم شامل مبلمان شهری، المان های شهری، نورپردازی و علائم ایمنی در سال جاری اجرا شده است.

احمدی، فرهنگسرای ارس با زیربنای ۵ هزار مترمربع، یک واحد مدرسه با زیربنای ۱۷۰۰ مترمربع، ساختمان کلانتری ارس، پاساژهای صنعتی با ۲ هزار مترمربع و سالن ورزشی زورخانه ای را از جمله طرح های در دست اجرا در سه ماهه پایانی سال جاری عنوان کرد و گفت: برای این طرح ها ۸۷۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

وی با اشاره به اینکه اتوبان جلفا – مرند و بلوار اتصالی فازهای صنعتی منطقه آزاد ارس به جاده مرزی نوردوز از جمله طرح های مهم حوزه راهسازی منطقه است، گفت: دو قطعه از شریان ایواوغلی – گردیان هم با برگزاری مناقصه به پیمانکار واگذار می شود.

احمدی در حوزه بهسازی و زیباسازی محیط شهری به اجرای طرح ساماندهی و بهسازی ۳ میدان اصلی شهر جلفا در بلوار ورودی منطقه با اعتبار بیش از ۷ میلیارد ریال اشاره کرد و گفت: فاز نخست بهسازی بوستان درنا تکمیل شده و فاز دوم هم ۹۰ درصد پیشرفت دارد.

وی از احداث بوستان جدید در ورودی باغ شورا به مساحت یک هکتار خبرداد و گفت: با افزایش ۹ هکتار به فضای سبز منطقه در سال جاری سرانه فضای سبز به ۸۰ مترمربع رسیده است.
وی عملیات عمرانی باغ موزه مینیاتور ارس و باغ موزه مشاهیر را از دیگر فعالیت های حوزه عمرانی منطقه عنوان کرد و گفت: به منظور آماده سازی منطقه در راستای تبریز ۲۰۱۸ ، بلوارهای منطقه در امتداد مسیرهای گردشگری نورپردازی می شود.

منطقه آزاد ارس در ۵۱ هزار هکتار در شمالغرب ایران در نقطه صفر مرزی در مجاورت با کشورهای ارمنستان، آذربایجان و جمهوری خودمختار نخجوان استقرار یافته و در محدوده متصل شهرستان جلفا و محدوده منفصل بخش هایی از شهرستان های کلیبر و خداآفرین را دربرگرفته است.

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


falseارسال