همزمان با نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی صورت می‌گیرد

اختتامیه جشنواره کشوری “رؤیای کهکشانی من” برگزار می‌شود

اختتامیه چهارمین جشنواره کشوری “رؤیای کهکشانی من” با همکاری انجمن نجوم آیاز تبریز و پژوهشکده رانشگرهای فضایی در سالن شمس نمایشگاه بین‌المللی تبریز و همزمان با هفتمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی برگزار می‌شود.

جشنواره «رؤیای کهکشانی من» با هدف آشنایی مردم با اهمیت نجوم، فضا، نقش یافته‌های این حوزه در بهبود زندگی بشر، زیبایی‌های چشم نواز آسمان شب و پرورش نیروی تخیل و به مناسبت هفته جهانی فضا از سال ۹۵ در حال برگزاری است.

مریم فخیمی، دبیر این جشنواره گفت: در چهارمین دوره این جشنواره کارگاه داستان‌نویسی علمی‌تخیلی در تهران، کارگاه‌های نقاشی، دانش هوافضا و داستان‌نویسی علمی‌تخیلی در تبریز برگزار شد و بخش رقابت جشنواره به نقاشی اختصاص داشت.

وی افزود: فراخوان جشنواره در ۱۴ مرداد اعلام و تا ۲۰ مهر، ۱۵۰ اثر نقاشی با موضوعات نجوم و فضا از سراسر کشور برای بخش رقابتی جشنواره توسط دبیرخانه دریافت شد.

دبیر جشنواره درباره داوری آثار نقاشی گفت: داوری آثار نقاشی توسط دکتر فرنوش شمیلی، دکتر ابوالفضل عبدالهی‌فرد و دکتر طاسین کریمی عواطفی در دانشگاه هنر اسلامی تبریز انجام و آثار برتر مشخص و در وبگاه آیاز منتشر شد.

فخیمی درباره اختتامیه جشنواره گفت: اختتامیه این جشنواره روز سه‌شنبه، ۱۴ آبان از ساعت ۱۵:۳۰ تا ۱۹ در سالن همایش شمس تبریزی نمایشگاه بین‌المللی تبریز و با همکاری پژوهشکده رانشگرهای فضایی برگزار و هدایای برندگان و آثار راه‌یافته به نمایشگاه نقاشی در این برنامه اهدا خواهد شد.

بر اساس این گزارش، جشنواره «رؤیای کهکشانی من» در طی هفتمین نمایشگاه نوآوری‌ها و فناوری‌های ربع رشیدی که از ۱۳ تا ۱۷ آبان در سالن پروین اعتصامی نمایشگاه بین‌المللی تبریز برپا است، نمایشگاه نقاشی آثار برتر، کارگاه‌های دانش فضایی، داستان‌نویسی علمی‌تخیلی و نقاشی کودک را برگزار خواهد کرد.

ارسال نظر