×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه‌های خبری

true
   پنج شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷  
it is true
true
true
اخذ آزمون‌ و ورود کتاب‌های کمک درسی به مدارس ابتدایی ممنوع شد

به گزارش تسنیم، مجتبی زینی‌وند صبح امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش آذربایجان شرقی که در استانداری برگزار شد با تاکید بر اینکه هیچ تحولی در جوامع بدون مداخله آموزش و پرورش ممکن نیست اظهار داشت: آموزش و پرورشی موفق است که علاوه بر دولت، از مشارکت مردمی و همه ظرفیت دستگاه‌های استان استفاده کند.

وی با اشاره به اینکه مدارس غیردولتی تجلی مشارکت‌های مردمی است افزود: مدارس غیردولتی مجموعه‌ای است که اکثریت آن را بازنشستگان آموزش و پرورش تشکیل داده و انگیزه بالایی برای آموزش دارند.

معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه بیش از ۸ هزار معلم در این مدارس غیردولتی استان مشغول به تدریس هستند گفت: بیش از ۳۰۰۰ مدرسه و مرکز غیردولتی در استان داریم که صرفه‌جویی حاصل از ساخت فضای  آموزشی رقم بسیار بالایی است.

وی افزود: سرانه‌ای که دولت باید برای هر دانش آموز می‌داد، اکنون در مدارس غیردولتی مشغول هستند که در واقع این افراد هم «خیرین مدرسه‌دار» هستند.

زینی‌وند در ادامه با تاکید بر اینکه زمین‌های با کاربری آموزشی در شهرها در اختیار مدارس غیردولتی قرار گیرد تصریح کرد: علاوه بر این طبق قانون فضاهای آموزشی مازاد و پروژه‌های نیمه تمام می‌تواند در اختیار مؤسسات غیردولتی قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه میانگین پوشش دانش‌آموزان غیردولتی در تبریز بیش از میانگین کشوری است گفت: پوشش مدارس غیردولتی در تبریز ۱۴ درصد است که این رقم در کشور ۱۲ درصد بوده و تکلیف آموزش و پرورش در برنامه ششم توسعه ۱۵ درصد است.

معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی و خانواده  با تاکید بر ارائه تسهیلات به مدارس غیردولتی افزود: شهریه کف و سقف حدود ۳ میلیون تومان است که در آذربایجان شرقی پایین بسته شده و در بسیاری از مناطق استان به مراتب کمتر از این رقم  است.

وی از حذف آزمون‌های مدارس مقاطع ابتدایی کشور خبر داد و گفت: همه اندیشمندان و کارشناسان تعلیم و تربیت معتقدند که دانش‌آموز باید از بودن در مقطع ابتدایی در مدرسه لذت ببرد چرا که وجود آزمون‌های مختلف در ابتدایی و دروس کمک آموزشی باعث ایجاد اضطراب و استرس شده بود.

زینی‌وند با اشاره به اینکه برخی از دانش‌آموزان بعد از عدم موفقیت در آزمون‌ها تا پایان عمر از مدارس و غیره زده می‌شدند ابراز داشت: اخذ کلیه آزمون‌ها در مدارس ابتدایی و ورود کتاب‌های کمک درسی و آموزشی ممنوع می‌شود که این، تحول بزرگی در تعلیم و تربیت آموزش و پرورش است.

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


falseارسال