امام جمعه تبریز:

ادعای تحریم رهبر انقلاب اقدام جاهلانه و غیرمنطقی است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز با تاکید بر اینکه ساده‌ زیستی رهبر انقلاب امری ثابت شده برای همگان است، گفت: ادعای تحریم معظم له از سوی دولت آمریکا اقدامی جاهلانه و غیر منطفی و برگرفته از ذهن بیمار ترامپ است.

مهدنیوز: حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی آل‌هاشم در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تبریز، افزود: رهبر معظم انقلاب همچون رهبران سایر کشورها نیستند که به دنبال ثروت اندوزی و داشتن حساب‌های خارج از کشور باشند تا به واسطه اعمال تحریم، آن حساب‌ها آورده‌ای برای تحریم کنندگان داشته باشد.

وی تحریم احتمالی وزیر امور خارجه را اقدام ابلهانه دیگری از سوی آمریکا دانست و تحریم این مقام مسئول را یک اقدام مغایر با حقوق بین‌الملل و قوانین جهانی برشمرد که نشانه‌ای واضح از حماقت آمریکا است و به روشنی فریب بودن ادعای آمریکا به مذاکره را ثابت می‌کند.

آل هاشم ادامه داد: اگر بر فرض مثال مجالی برای مذاکره‌ای باشد، آیا کسی جز وزیر امور خارجه در این عرصه می‌تواند وارد شود و آیا آمریکا این را نمی‌فهمد که فراهم کننده مقدمات مذاکره توسط مسئول دیپلماسی یک کشور انجام می‌شود؟

وی دولت آمریکا را به دلیل مواضع متناقض سیاسی و اقتصادی اش احمق خواند.

آل هاشم گفت: دولت آمریکا در حالی که پیشتر سپاه پاسداران را یک گروه تروریستی توصیف کرده و تحریم کرده بود، در اقدامی دیگر اعلام کرد سه فرمانده ارشد سپاه و پنج فرمانده نیروی دریایی سپاه را تحریم کرده است و اعلام اینکه این افراد به لیست تحریم‌ها اضافه شده اند بی معناست و نشان دهنده نافهمی آمریکا از این موضوع است.

وی ربط دادن تحریم‌های اخیر در پاسخ به اقدام ایران در سرنگونی پهباد آمریکایی را رد کرد و گفت: در حالی که شورای امنیت سازمان ملل تاکنون هیچ سند و مدرکی دال بر دست داشتن ایران در انفجار تانکر کشتی در دریای عمان نداشته است، تنها آمریکا مدعی است که ایران در این موضوع دست داشته و تحریم‌ها در واکنش بر این اقدامات بوده است.

آل‌هاشم یادآوری کرد: بدون تردید پیروزی از آن جمهوری اسلامی است و در این راه مقاومت لازم است که با تدبیری که رهبری برنامه‌ریزی کرده اند کارها را پیش خواهیم برد.

خطیب جمعه تبریز با اشاره به فرا رسیدن سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع)، گفت: آن امام بزرگوار مظهر مقاومت یک انسان خستگی ناپذیر بود که بدان جهت فرهنگ امام صادق برای همیشه تاریخ در عالم تشیع ماندگار شد.

ارسال نظر