×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه‌های خبری

true
   جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷  
it is true
true
true
استقلال سازمان‌های شهرداری تبریز همچون تیغی دولبه است

به گزارش خبرنگار مهر، فرج محمد قلی زاده ظهر امروز یک شنبه در جلسه شورای شهر تبریز با اظهار بر اینکه پیشنهاد می کنم مهلتی مجدد برای بررسی موضوع اساسنامه سازمان های تابعه شهرداری تبریز با حضور شهرداری تبریز ایجاد کنیم، ادامه داد: استقلال سازمان ها و شرکت ها همچون، تیغ دولبه است و در صورت وجود افرد مجرب و آگاه نتیجه بخش خواهد بود اما درغیر این صورت، وضعیت نامناسبی خواهیم داشت.

وی با تکیه بر شیوه های نظارتی شورا بر سازمان های موجود در شهرداری تبریز، ابراز داشت: اکثر تخلفات توسط سازمان های مستقل، انجام می شود. از جمله جذب نیرو های غیرضروری به این سازمان ها است.

وی با بیان اینکه بحث سازمان ها مثل مرغ و تخم مرغ است و اگر نظارت کنیم، ادعای استقلال دارند و در صورت بروز نیاز و نیازمندی، وابسته شهرداری هستند، ادامه داد: هرچند اکثر مدیران هیئت مدیره آن ها توسط شهردار تعیین می شود و بر اساس تمام اختیاراتی که یک شهردار نسبت به شهر دارد، آن ها نیز برای سازمان خود دارند و قراردادهای شان ترک تشریفات است و یک قرارداد درست ندارند، کارهای شان را انجام می دهند و بعد از آن اقدام به قرارداد می کنند.

قلی زاده با بیان اینکه ما نباید از تغییرات بترسیم و چنانچه در زمان سرپرستی شرکت ها و سازمانهای شکل گرفته، هم اکنون مأموریت شان به پایان یافته است یا وجودشان مفید نیست، باید تغییر دهیم، متذکر شد: سازمان مترو، عون بن علی و شرکت واحد کاملا مختار هستند و خرج شان را ما می دهیم، اما با این حال، تصمیمات شان را خودشان می گیرند و به نظر می رسد این سازمان ها بیخود پر و بال گرفته اند و شهردار اگر از تبعات آن نترسد و از رفتار این سازمان ها خجالت زده نشود، تنها یک رأی دارد.

وی با بیان اینکه در دنیای امروزی به سمت و سوی خصوصی سازی و وظیفه محوری پیش می رود، متذکر شد: اما با این حال، همچنان برای سازمان هایی  همچون اتوبوسرانی که حق اظهار نظر به خود نمی دهند و می گویند مستقل ایم، و ما به جای واگذاری آن به بخش خصوصی، سالانه ۷۰ میلیارد کمک می کنیم.

 رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی این شورا با تشکر از شهردار و قائم مقام وی، گفت: خوشبختانه مجموعه شهرداری، بر تصمیمات و عملکرد سازمان های تابعه شهرداری کنترل خوبی را شروع کرده اند.

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


falseارسال