افزایش استفاده از تجهیزات تولید ارز دیجیتال

در روزهای اخیر و با گرم شدن هوا، اخبار کشف مزارع تولید ارز دیجیتال در کشور افزایش یافته است در این میان آذربایجان شرقی نیز از این قاعده مستثنی نبوده و برخی از مراکز تولیدی و صنعتی که باید در حوزه صنعت فعالیت کنند اکنون با به کارگیری دستگاه های ماینر آسیب های جدی به شبکه برق وارد می کنند.

مهدنیوز – سرویس اقتصادی: عادل کاظمی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز گفت: بر اساس بررسی‌های انجام شده در مناطق حوزه عملیاتی شرکت توزیع نیروی برق تبریز، استفاده از تجهیزات تولید ارز دیجیتال گسترش یافته و تعداد قابل توجهی از استفاده کنندگان از برق غیر مجاز استفاده می‌کنند.
وی با اشاره به میزان انحراف بار مجاز از سقف پیک تعیین شده، بیان کرد: میزان انحراف از سقف مجاز تعیین شده نیز در محدوده ۸۱ الی ۸۹ مگاوات بود که با ورود به دوره پیک بار از تاریخ ۱۸ خرداد ماه تاکنون، میزان رشد بار نسبت به دوره مشابه سال قبل افزایش چشمگیری داشته است. 
کاظمی در خصوص گسترش استفاده از تجهیزات تولید ارز دیجیتال بیان کرد: استفاده از ماینرها، آسیب های جدی به شبکه وارد نموده است که از جمله افزایش تلفات انرژی و روند رشد و افزایش مصارف انرژی و تجاوز از سقف تعیین شده پیک مصرف را به همراه دارد که تداوم این روند باعث اعمال خاموشی ها خواهد شد.

ارسال نظر