×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه‌های خبری

true
   سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷  
it is true
true
true
افزایش روزانه قیمت لبنیات

به گزارش ایسنا، در چند وقت اخیر بازار طلا و سکه با هر نوسانی در حوزه اجتماعی، سیاسی و اقتصادی افزایش قیمت را به خود دید، افزایش قیمتی که به صورت لحظه‌ای در این بازار به ثبت رسید که به نظر می‌رسد در روزهای اخیر این نوسانات لحظه‌ای به محصولات لبنی هم سرایت کرده است!

محصولات لبنی به خصوص شیر، ماست و پنیر از سوی کارخانه‌های مطرح این حوزه به صورت روزانه با افزایش قیمت‌های ۱۰۰ تا ۲۰۰ تومانی مواجه می‌شوند، این موضوع در حالی رخ می‌دهد که در هفته های گذشته کارخانه‌ها با وجود دریافت ارز دولتی و بدون هیچ دستورالعملی از سوی دستگاه‌های نظارتی اقدام به افزایش قیمت قابل توجه کردند و همچنین ۷۰ درصد قیمت محصولات لبنی که شیرخام بوده تغییر قیمتی نداشته است.

در این زمینه یک منبع آگاه با تائید افزایش قیمت محصولات لبنی به ایسنا گفت: شرکت‌های تولیدی بدون هیچگونه مجوزی از سوی دستگاه‌های نظارتی به ویژه سازمان حمایت تولیدکنندگان و مصرف کنندگان اقدام به افزایش قیمت محصولات کرده‌اند.

همچنین یک توزیع کننده محصولات لبنی به ایسنا گفت: شرکت های بزرگ و به نام تولید محصولات لبنی، با وجود انکه در هفته‌های گذشته قیمت همه محصولات شان را افزایش داده‌اند، در روزهای گذشته هم بدون کوچک ترین اطلاع رسانی، روزانه به طور متوسط ۱۰۰ تا ۲۰۰ تومان افزایش قیمت را برای محصولاتی همچون شیر، پنیر و ماست اعمال کردند.

به گفته وی، برخی از تولیدکنندگان از افزایش قیمت‌های روزانه پیروی نکردند و در ابتدای هر هفته با ارائه بار جدید افزایش قیمت ۵۰۰ تومان بر قیمت محصولات خود به خصوص شیر لحاظ کرده‌اند.

بررسی‌های میدانی در شطح شهر از واحدهای لبنیاتی سنتی نشان از آن دارد که این واحدها به صورت هماهنگ افزایش قیمتی را اعمال نکرده‌اند و تنها برخی از واحدهای صنفی با کسب اطلاع از افزایش قیمت محصول کارخانه‌ها، افزایش قیمتی را برای محصولات خود لحاظ کرده اند.

حال با این تفاسیر به نظر می رسد که کارخانه‌های لبنی همچون گذشته بدون توجه به دستورالعمل های ابلاغی سازمان حمایت افزایش قیمت را لحاظ کرده‌اند. با این وجود مسئولان سازمان حمایت با پیگیری‌های فراوان ایسنا، حاضر به پاسخگویی نیستند.

همچنین این عدم پاسخگویی ها به انجمن صنایع لبنی سرایت کرده و رضا باکری به عنوان دبیر این انجمن پاسخگوی پیگیری‌های مکرر در خصوص وضعیت تولید و بازار محصولات لبنی نیست.

true
برچسب ها : , ,
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


falseارسال