معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز:

افزایش مصرف مشروبات الکلی دست ساز و تقلبی

اخیرا در اخبار و جراید افزایش استفاده از مشروبات الکلی و به تبع آن کشف و معدوم کردن این مشروبات الکلی پر رنگ شده است ولی چیزی که اهمیت این موضوع را دو چندان کرده ممنوعیت مصرف مشروبات الکلی است که موجب عرضه مشروبات دست ساز و تقلبی شده است.

مهدنیوز – سرویس اجتماعی: مصرف مشروبات الکلی دست ساز و تقلبی در استان موجب مشکلات جدی برای مصرف کنندگان در ماه های اخیر شد به طوری که تمام استفاده کنندگان مشروبات الکلی در مهمانی ها روانه بیمارستان شدند.

در اولین جلسه کمیته استانی پیشگیری، درمان، کاهش آسیب و مقابله با مصرف مشروبات الکلی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفته باید با مشارکت و سیاست گذاری، اقدامات لازم را برای مقابله با این مشکل انجام دهیم چرا که مصرف الکل یکی از مشکلات جدی حوزه‌ سلامت در دنیا محسوب می‌شود و کشور ما نیز از این موضوع مستثنی نیست.

پایان سال گذشته، دریک ماه ۱۴۱ نفر در شهرستان اهر با متانول مسموم شدند که از این تعداد ۶۵ نفر دیالیز، چهار نفر در کما به سر برده، دو نفر فوتی و دو نفر نیز بر اثر مصرف الکل نابینا شدند، براساس آمار نوروز ۹۸، ۳۳۰ نفر به دلیل مصرف مشروبات الکلی تقلبی به مراکز سلامت استان مراجعه کردند که از این تعداد ۱۵۱ نفر دیالیز شده و هشت نفر دچار عوارض بینایی و ۱۳ نفر فوتی گزارش شده است‌.

ارسال نظر