افزایش کرایه غیرقانونی است

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری تبریز اعلام کرد: هر گونه افزایش کرایه تاکسی در این شهر غیر قانونی است و در صورت مشاهده و گزارش شهروندان با رانندگان متخلف برخورد می شود.

به نقل از ایرنا، محمدحسین اکبرنژاد، با بیان اینکه مصوبه ای در زمینه افزایش کرایه تاکسی های کلانشهر تبریز وجود ندارد، افزود: اینکه تعدادی از رانندکان تاکسی افزایش کرایه ها را تصمیم سازمان تاکسیرانی اعلام کرده اند، کذب بوده و به هیچ عنوان صحت ندارد.

وی اظهار داشت: اگر قرار باشد سازمان تاکسیرانی کرایه های جدید را اعلام کند، ابتدا باید در شورای اسلامی شهر تصویب شود و بعد از تصویب در این شورا به ما ابلاغ شود.

اکبرنژاد ادامه داد: در حال حاضر همان کرایه های قبلی برای تاکسی درون شهری احتساب و اعمال می شود و احتمال دارد تا پایان فروردین ماه جاری کرایه های جدید تعیین شود.

وی درباره رفتارهای ناشایست بعصی از رانندگان تاکسی با مسافران، عنوان کرد: در صورت مشاهده و یا گزارش این گونه رفتارها به واحد گزارشات، از طریق کمیته انضباطی سازمان به طورحتم برخورد و رسیدگی می شود.

اکبرنژاد با اشاره به اینکه طرح افزایش نرخ کرایه تاکسی های تبریز از سوی سازمان تاکسیرانی آماده و به شورای اسلامی شهر ارایه شده است، اظهار داشت: کمیسیون عمران شورا در نشستی این طرح را بررسی می کند.

وی ادامه داد: طبق این طرح افزایش کرایه تاکسی های شهر تبریز برای سالجاری ۲۵ درصد تعیین شده است.

بر اساس این گزارش، هم اکنون ۱۰ هزار و ۸۴۱ دستگاه تاکسی و حدود ۱۵ هزار راننده در شبکه حمل و نقل درون شهری تبریز در بخش تاکسی فعال هستند.

 

ارسال نظر