امام جمعه تبریز بر تعمیق روابط با استان کربلا تاکید کرد

نماینده ولی فقیه در آذربایجانشرقی و امام جمعه تبریز در سفر به کربلای معلی و دیدار با امام جمعه این شهر مقدس شیعیان بر تعمیق و توسعه روابط با استان کربلا تاکید کرد.

مهدنیوز: حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم، در این دیدار توسعه روابط ایران و عراق و همبستگی ۲ ملت و کشور را مهم عنوان کرد و افزود: روابط بین استان های آذربایجان شرقی و استان کربلا باید بیش از پیش توسعه یابد.

در این دیدار ۲ طرف توسعه بیشتر ارتباطات فرهنگی و روابط اقتصادی بین ۲ استان آذربایجان شرقی و کربلا را خواستار شدند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی به منظور دیدار با خادمان موکب های تبریزی به نجف و کربلا سفر کرده است.

حجت الاسلام آل هاشم در سفر چند روزه خود به عراق در موکب های خدمات رسان اربعین حضور یافت و از طرح های در حال ساخت عتبات عالیات نیز بازدید کرد.
وی با اشاره به اینکه امسال زیارت اربعین زودتر از سال های قبل شروع شده است، گفت: راهپیمایی اربعین مایه عزت مسلمانان تمام کشورهاست.

امام جمعه تبریز ادامه داد: زیارت اربعین هر سال نسبت به سال قبل، شکوه و عظمت بیشتری دارد و مسیرهای راهپیمایی اربعین، همه ساله جلوه های تازه ای از حضور مردم و جوانان و نخبگان و انسان های باانگیزه را به نمایش می گذارد.
حجت الاسلام آل هاشم همچنین با اشاره به دیدار خود با گروه رفوگران تبریزی فرش های حرم اباعبدالله حسین (ع) گفت: انسان در هر گوشه از زیارت کربلا شاهد صحنه های زیبای عشق و ارادت و حضور و تلاش عاشقان اهل بیت (ع) است.

وی افزود: در صحن عقیله که ساخت آن در مقابل حرم امام حسین (ع) آغاز شده است، شمار زیادی از مهندسان و کارگران قرارگاه خاتم الانبیاء سپاه از جمله آذربایجانی های مومن و انقلابی در حال تلاش هستند.
امام جمعه تبریز با تقدیر از خدمات اثرگذار موکب های خدمات رسان اربعین اظهار کرد: به امید خدا تعداد موکب های خدمت رسان به زائران در سال های آینده افزایش بیشتری خواهد یافت.

وی گفت: دشمنان هرقدر هم تلاش کنند نخواهند توانست این عشق را از مردم بگیرند، حضور عاشقان حسینی نه تنها از ایران، بلکه از تمام کشورهای مسلمان در کربلا دیده می شود.

به گزارش ایرنا، تاکنون حدود ۹۰ هزار نفر از آذربایجان شرقی برای سفر اربعین به کربلا در سامانه سماح نام نویسی کردند.

۲۴۰ نفر از خادمان دربار اباعبدالله الحسین (ع) آذربایجان شرقی در قالب پنج موکب عازم سامرا در عراق شدند.

این موکب ها از شهرهای تبریز، مراغه، آذرشهر و هریس برای خدمت به زایران اربعین حسینی با ۶ اتوبوس و ۱۰ کامیون تجهیزات، تغذیه و اسکان به سامرا اعزام شدند.

همچنین با برنامه ریزی و هماهنگی های لازم ۷۳ دستگاه اتوبوس، ۱۴۶ راننده و نیروی خدمات گروه فنی به همراه یک دستگاه اتوبوس امداد سیار با تمام امکانات در قالب ستاد اربعین حسینی برای جابجایی زائران به مرز مهران اعزام می شوند.

کاروان اورژانس تبریز هم در قالب ۲۹ نفر کارشناس فوریت پزشکی، ۱۰ دستگاه آمبولانس مجهز، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس، یک دستگاه موتورلانس، یک خودروی پشتیبانی و یک خودروی سیار نقلیه عازم استان ایلام شد.

ارسال نظر