اما و اگرهای کسب سهمیه آسیایی تراکتور

نتایج تیم های تبریزی در هفته پایانی می تواند سهمیه آسیایی را برای تراکتور به همراه بیاورد.

مهدنیوز – سرویس ورزش: تراکتورسازی در بازی هفته بیست و نهم لیگ برتر، بازی برده را با تساوی عوض کرد تا همچنان کسب سهمیه آسیایی این تیم با اما و اگر همراه باشد. این در حالیست که پدیده به عنوان رقیب اصلی تراکتور برای کسب سهمیه آسیایی نیز در هفته بیست و نهم به تساوی دست یافت و تراکتور می توانست با ۲ امتیاز بیشتر و پیروزی، جای پدیده را در رده چهارم جدول رده بندی لیگ برتر بگیرد.

به این ترتیب، کسب سهمیه آسیایی برای تراکتور به بازی هفته پایانی موکول شده است. با توجه به شرایط جدول رده بندی، تراکتورسازی هم اکنون با ۵۱ امتیاز در رده پنجم جدول قرار دارد و پدیده نیز ۳۵ امتیازی است. به طوریکه  اختلاف این ۲ تیم تنها ۲ امتیاز است. شانس بزرگ تراکتور در این شرایط تفاضل گل بهتری است که می تواند در صورت هم امتیاز شدن، به داد این تیم برسد. تفاضل گل تراکتور هم اکنون +۱۷ است و پدیده نیز تفاضل گل +۱۵ را به خود اختصاص داده است.

تراکتور برای کسب سهمیه آسیایی باید و باید با برد از خوزستان برگردد. این تیم مقابل فولادی صف آرایی می کند که یکی از تیم های خوب لیگ برتر است. اگرجه این تیم یکی از تیم های بدون انگیزه و میانه جدولی است و همین بی انگیزگی باعث شده است که در هفته های اخیر نتایج مناسبی کسب نکند اما همچنان تیم خطرناکی محسوب می شود. تراکتور در این بازی مهمان است و این موضوع هم می تواند به ضرر این تیم تبریزی تمام شود. تراکتور باید در این بازی با تمام توان خود وارد میدان شود.

در صورت برد تراکتور در بازی هفته پایانی، نوبت به ماشین سازی می رسد که برادر بزرگتر را به سهمیه آسیایی برساند. ماشین سازی در هفته پایانی میزبان حریف تراکتور برای کسب سهمیه است. ماشین سازی که خطری از بابت سقوط به خود نمی بیند می تواند با یک بازی منطقی و کسب تساوی یا برد که دور از انتظار نیز نیست، پدیده را به رده پنجم بکشاند. البته پدیده نیز در این بازی برای کسب سهمیه خواهد جنگید و با تمام توان به میدان خواهد آمد. به طوریکه این تیم می تواند بازی انتحاری را در تبریز به نمایش بگذارد.

کسب سهمیه آسیایی برای تراکتور در سوت پایان بازی های هفته سی ام مشخص خواهد شد و اگر تراکتور بتواند با دست پر از خوزستان برگردد، شاید بتوان سهمیه پلی آف آسیایی را نیز با خود به تبریز بیارود.

 

*** علی فرهاد

ارسال نظر