طرح موضوع بسته بودن بازار تبریز در روزهای تعطیل، این بار از سوی شهردار

معمولا هدف بسیاری از گردشگران از سفر به شهرهای قدیمی دیدن مکان ها و آثار تاریخی شهرها است شهر تبریز با قدمت تاریخی دارای مکان های تاریخی بسیاری است که یکی از این مکان های که ثبت جهانی نیز شده بازار تاریخی تبریز است. در حال حاضر سال هاست بازار تاریخی تبریز به ویژه بازار فرش به دلیل اوضاع اقتصادی نامناسب و نبود خرید و فروش معمولا نزدیک به ظهر باز می شود و ظهر نیز تعطیل می شود یعنی بازار تاریخی تبریز حدود سه چهار ساعت باز است.

مهدنیوز – سرویس اقتصادی: شاید درک چنین وضعیت نامساعد بازاریان برای برخی از مسئولان که از اوضاع اقتصادی بسیاری از بازاریان بی خبر هستند سخت باشد ولی با این وجود تعطیل بودن بازار تاریخی تبریز عیب بزرگی برای صنعت گردشگری تبریز است که سالهاست در قالب شعار مطرح می شود این در حالی است که متولیان امر باید در این رابطه تمهیداتی بیاندیشند.
در همین زمینه ایرج شهین باهر شهردار تبریز با انتقاد از عدم فعالیت بازار تاریخی تبریز در ایام تعطیل و ساعات بعد از ظهر، گفت: تعطیلی سرای‌ها و بخش‌های مختلف بازار در ایام تعطیل همواره اظهار نارضایتی گردشگران را به همراه دارد ولی اگر این بازار در روزهای تعطیل و ساعات بعد از ظهر تا نیمه شب فعال باشد، شاهد ایجاد اشتغال، رونق اقتصادی و توسعه گردشگری در تبریز خواهیم بود.
وی افزود: در روزهای تعطیل اخیر، بسیاری از افرادی که در بازار قصد اقامه نماز داشتند، با درب های بسته مساجد روبرو شدند و از این وضعیت گلایه داشتند که باید بررسی و مرتفع شود.
شهردار تبریز ادامه داد: استفاده از ظرفیت های بازار بزرگ تبریز در ساعات بعد از ظهر تا نیمه شب، می تواند دست کم برای ۱۰هزار نفر به طور مستقیم اشتغال ایجاد کند و در کنار این موجبات رونق اقتصادی شهرمان را فراهم می سازد. افزایش ساعات فعالیت بازار می تواند زندگی شبانه را به بافت مرکزی شهر بازگرداند.
نا گفته نماند موضوع تعطیلی بازار تبریز که این بار از سوی شهردار تبریز مطرح شد، پیش از این از سوی برخی از مسئولان ارشد استانی بدون ارائه راهکار و فرهنگ سازی مناسب در حد انتقاد و صرفا در قالب طرح موضوع در بازدیدهای این چنینی مطرح شده بود این در حالی است که در چنین مواردی شهروندان علاوه بر انتقاد، منتظر عملکرد مسئولان اجرایی هستند چرا که انتقاد از هر موضوعی را تمام شهروندان می توانند انجام دهند.

ارسال نظر