اولویت ما خصوصی‌سازی است

عباس الیاسی سرپرست این باشگاه یکشنبه‌شب روی خط تلفنی یکی از برنامه‌های تلویزیونی شبکه سهند رفت و صحبت‌هایی را درباره مسائل روز این باشگاه و دغدغه‌های هواداران مطرح کرد.

سرپرست باشگاه تراکتورسازی در رابطه با موضوع واگذاری این باشگاه گفت: اولین مرحله واگذاری این بود که صاحبان سهام به طور کتبی این موضوع را اعلام کنند و این اتفاق بعد از مصاحبه‌ای که سردار خرم انجام داد، محقق شد و نامه واگذاری را ارسال کردند.

وی ادامه داد: مرحله دوم شفاف‌سازی مسائل مالی است. در هر پروژه واگذاری، شفاف‌سازی مالی مهم‌ترین موضوع محسوب می‌شود. از سوی دیگر ما چه بتوانیم تیم را واگذار کنیم و چه این امر میسر نشود، شفاف‌سازی مالی باید صورت بگیرد. از این رو معاونت مالی باشگاه شبانه‌روز تلاش می‌کند تا به حصول نتیجه برسد.

الیاسی در پاسخ به این پرسش که آیا از طریق مزایده باشگاه واگذار می‌شود، بیان کرد: بله از طریق مزایده و به طور رسمی و قانونی باید واگذاری باشگاه انجام شود. حسابرس‌های قانونی باشگاه مراحل قانونی را انجام می‌دهند و مساله مهم این است که نحوه واگذاری به شکلی نباشد که فقط رفع مسئولیت صورت بگیرد. بخش خصوصی که می‌خواهد باشگاه را در اختیار بگیرد باید اصلح باشد که این اصلح بودن را یک کمیته تشخیص خواهد داد. حدوداً در تاریخ ۲۲ تا ۲۴ اردیبهشت باشگاه به مزایده گذاشته می‌شود.

سرپرست تراکتورسازی همچنین گفت: من شعار نمی‌دهم، اما تراکتورسازی یک پروژه ملی است. تغییر و تحول و واگذاری‌اش نباید سطحی انجام شود، باید قانونمند، منضبط و دقیق صورت بگیرد.

الیاسی در پاسخ به این سؤال که اگر واگذاری صورت نگیرد، آن‌وقت تکلیف تیم چه می‌شود، گفت: برنامه ما فعلاً خصوصی‌سازی است که ان‌شاءالله به شکلی خوب اتفاق می‌افتد اما در صورتی که گزینه اصلح جلو نیاید، تیم قطعاً بلاتکلیف نمی‌ماند و آن‌وقت مجمع باید درباره شرایط تیم تصمیم بگیرد. مطمئن باشید در این صورت هم محکم و استوار کارمان را جلو می‌بردیم و تیم هرگز شرایط قبلی را تجربه نمی‌کند.

وی افزود: من صادقانه جلو آمدم و با همین صداقت حرف می‌زنم. الان هم قول می‌دهم که شرایط خوبی برای باشگاه رقم بخورد. مهدی کیانی شاهد است که چه اتفاقاتی رقم خورده است و چه‌حرف‌هایی زده‌ایم. قطع به یقین اگر موضوع خصوصی‌سازی هم به نتیجه نرسد (که ان‌شاءالله می‌رسد) مسائل باشگاه با قدرت ادامه می‌یابد.

او درباره موضوع تمدید قرارداد با ساغلام خاطرنشان کرد: آقای ساغلام قبل از اینکه از ایران بروند، در جلسه‌ای با ما شرکت کردند. من او را انسانی باشخصیت، حرفه‌ای و توانمند دیدم. صادقانه وضعیت باشگاه را برای ساغلام توضیح دادم. او از وضعیت فعلی باشگاه ناراضی بود، از امکانات ضعیفی که در اختیارش گذاشته بودند، ناراحت بود. من هم از او خواهش کردم که بازی با فولاد را بگذراند. از نظر حرفه‌ای او سرمربی تیم ما است و باید اولویتمان برای فصل آینده ساغلام باشد. قلبا هم دوست دارم ساغلام بماند و نظر شخصی‌ام این است که او می‌تواند کمک کند اما فعلاً تمرکزمان روی خصوصی‌سازی است و تا زمانی که این موضوع به نتیجه نرسد، نمی‌توانیم کاری درباره موضوعات دیگر انجام دهیم.

سرپرست باشگاه تراکتورسازی درباره مذاکره با برخی مربیان دیگر افزود: هرگز با هیچ کس صحبتی نکردم. نظر شخصی من روی ماندن ساغلام است اما همان‌طور که گفتم باید ابتدا تکلیف خصوصی‌سازی روشن شود.

الیاسی در پایان خواسته‌اش از هواداران را بیان کرد: از هواداران خوبمان می‌خواهند حمایت کنند. من صادقانه جلو آمدم و با آنها روراست بودم. کمک کنند تا شرایط خوبی برای باشگاه در آینده رقم بخورد.

ارسال نظر