این سال سخت نیز می گذرد… / هادی جمشیدی

دوست داریم همیشه خبرهای خوش را در پایگاه خبری مهدنیوز منتشر کنیم، اما همیشه چرخ آنگونه که ما می خواهیم نمی چرخد. خدایا در این روزهای پایانی سال، خود، یار و یاور مردمان سرزمینم باش. مردی نباشد که شرمنده خانواده شود و چراغ هیچ خانه ای کم فروغ نشود. خدایا تو می دانی که مردم دیار من از نیکان روزگارند، سختی ها را تحمل می کنند، چراکه دلهایشان مملو از ایمان و عشق به توست. آنها عاشق میهنند و در راه اعتلای آن، دشواری ها را به جان می خرند. این مردمان شایسته بهترین ها هستند، پس بهترین ها را برایشان مهیا فرما…
همیشه گفته ایم، کاش ایمان برخی از مسئولین نیز از جنس ایمان مردم بود. نگاهشان به داخل بود و در آن سوی مرزها به دنبال چیزی که خود دارند، نبودند. کسی که می خواهد بایستد باید دست به زانوی خود بگذارد و تکیه بر زمین خود زند. دست دراز کردن از ناتوانی است و این کشور هیچگاه ناتوان نبوده و نخواهد بود.
امروز متن بیانات مقام معظم رهبری خطاب به هیات دولت منتشر شد که نشان می دهد، رهبری در تیرماه به دولتمردان نسبت به شرطی کردن مردم نسبت به بسته اروپایی هشدار داده بودند. واقعیت این است که برجام نتوانست مشکلات اقتصادی کشور را برطرف کند و دولتمردان باید مشخص کنند که اقتصاد مقاومتی چه جایگاهی در سیاست هایشان دارد.
دل بستن به بسته اروپایی و برجام، چاره مشکلات اقتصادی نیست. راه حل همین جاست، داخل مرزهای میهن عزیزمان ، با کوتاه کردن دست های ناپاک و با آستین بالا زدن و مردانه وارد گود شدن. خود را تافته جداگانه ندانستن و زانوی ادب در محضر این مردم بر زمین زدن.
باید این اعتقاد وجود داشته باشد که همه فرزندان این ملت عزیزند. داماد آن مسئول و ژن های به اصطلاح خودشان، ژن های خوب، با بقیه فرزندان این سرزمین برابرند. هیچ شرفی بالاتر از تقوا و ایمان به خداوند نیست و این اعتقاد، کلید حل مشکلات در کشور است.
تا چند روز دیگر سال ۹۷ به پایان می رسد. سالی جدید آغاز خواهد شد که به آن امیدواریم. سالی بدون مشکلاتی که در سال ۹۷ تجربه کردیم و سالی که به خود آمده و به خود اتکا کنیم.

** هادی جمشیدی / مدیرمسئول

ارسال نظر