بازی ماشین-استقلال تمام شد اما…

هفته اول لیگ برتر فوتبال به پایان رسید هفته ای که با فراز و نشیب های تیم های مدعی همراه بود در این بین تیم ماشین سازی تبریز توانست تیم استقلال تهران را با شکست بدرغه نماید شکستی که علاوه بر ارمغان بردی شیرین برای تبریزیها داری نقاط ریزو درشت بسیاری بود.

مهدنیوز – سرویس ورزش: هفته اول لیگ برتر فوتبال به پایان رسید هفته ای که با فراز و نشیب های تیم های مدعی همراه بود در این بین تیم ماشین سازی تبریز توانست تیم استقلال تهران را با شکست بدرغه نماید شکستی که علاوه بر ارمغان بردی شیرین برای تبریزیها داری نقاط ریزو درشت بسیاری بود.

 

چرا ماشین سازی نبرد و استقلال باخت

متاسفانه با توجه به تمرکز تمامی رسانه های سراسری در پایتخت همیشه شاهد اجحاف در حق تیمهای غیر تهرانی هستیم. تیم ماشین سازی تبریز توانست با درایت سرمربی بومی و جوان خود رسول خطیبی بر استقلال استراماچونی غلبه کند و این موضع نباید توسط رسانه ها کم رنگ شود چرا که ماشین سازی در شهر خود بود و طبیعی است این تیم با ریشه در اندیشه شکست تیم استقلال تهران باشد. پس ماشین سازی تبریز استقلال تهران را شکست داد نه چیز دیگر…

 

دلیل عصبانیت استراماچونی چه بود؟

به نظر می رسد استراماچونی اطلاع زیادی از تبریز نداشت یا اطلاعات درستی از شهر تبریز و فوتبالش به وی نداده بودند. عصبانیت تراماچونی به حدی بود که مشخص بود وی برای برد پر گل به تبریز آمده بود. دست کم گرفتن ماشین سازی تبریز و رسول خطیبی شاید آندره آ  را چنان مستاصل کرده بود که این مربی حرفه ای به اصطلاح قافیه را باخت و در پایان بازی به شدت عصبانی بود و صندل پرت می کرد.

 

تیم رسول دارای استراتژی بود

بازی سرعتی تیم ماشین سازی، حرکات از عمق تیم حریف ، گل نخوردن و دفاع جانانه از دروازه تدابیری بود که خطیبی برای تایم های متفاوت بازی در نظر گرفته بود که اگر خوش شانس تر هم بود می توانست با نتیجه ای بهتر بر استقلال غلبه کند. برخلاف ماشین سازی تبریز، استقلال تهران بی مهابا به دروازه حریف حمله ور می شد و انتظار نداشت از خطیبی رو دست بخورد.

 

غرئه های سخت برای ماشین سازی در لیگ برتر

ماشین سازی با سرمربیگیری خطیبی همیشه با قرعه های سخت مواجه است و همیشه در اوایل فصل باید روبروی تیم های بزرگی های بزرگی صف آرایی کند رسول پیش از این چند فصل پیش هم با چنین قرعه ای مواجه بود که البته در آن دوره هم توانست استقلال تهران را در تهران با نتیجه یک بر یک متوقف نماید. ماشین سازی تبریز بعد از شکست استقلال در هفته دوم به مصاف سپاهان قلعه نوعی می رود سپاهانی که آغازی قدرتمندانه در لیگ برتر داشت به نظر می رسد اینبار خطیبی برنامه های خاصی برایهر کدام از این تیمها دارد. باید منتظر ماند و شاهد بازیهای ماشین سازی با تدابیر مربی جوانش بود.

 

ماشین سازی را نباید تنها بگذاریم

در سالهای نه چندان دور فوتبال تبریز با تکیه بر دو تیم ماشین سازی و ترکتور همیشه حرفهای زیادی برای گفتن در سطح اول فوتبال کشور داشت و تیمهای بزرگ همیشه در رویارویی با این تیمها با مشکل روبرو می شدند. اکنون که بعد از سالها تراکتور توانسته است با جذب هوارداران میلیونی صاحب برند در فوتبال جهان شود می بایست طرفداران تراکتور، ماشین سازی را هم تنها نگذارند و مربی جوان شهر خود و تیم ریشه دار ماشین سازی تبریز را حمایت نمایند.  به نظر می رسد در صورت حمایت این تیم می تواند حرفهای زیادی برای گفتن در برابر تیمهای مدعی داشته باشد البته دور از انتظار هم نیست بعد از چند برد حساس ماشین سازی بتواند در قامت یک تیم مدعی هم ظاهر شود چرا که رسول نشان داده است علارغم جوانی دارای تجربه های با ارزشی در فوتبال روز دنیاست و می تواند با بازیکنان جوان کارهای بزرگی را صورت دهد.

***مهدی شیرازی فر

ارسال نظر