با شعار «وحدت، همدلی و همکاری» به سمت توسعه استان حرکت می‌کنیم

محمدرضا پورمحمدی در آیین تودیع و معارفه استانداران آذربایجان شرقی در تالار پتروشیمی تبریز، اظهار کرد: از حسن ظن ریاست جمهوری و وزارت کشور در انتخاب اینحانب به عنوان استاندار آذربایجان شرقی قدردانی کرده و منت‌دار کسانی هستم که در این راه به من دلگرمی‌دادند.
وی در پاسخ به این که چرا این مسئولیت را پذیرفت و با اشاره به علت انتخابش، افزود: در طول ۳۰ سالی که در دانشگاه خدمت کرده‌ام، ۲۰ سالش را در امور اجرایی بوده‌ام و با دردها آشنا هستم و باید قدر کسانی را که دردها را بیان می‌کنند، دانست.
وی ادامه داد: کسانی که این استان را خوب می‌شناسند به من گفتند آستین‌هایت را بالا بزن، ما هم هستیم، اگر تصمیم گرفتم که این مسئولیت را قبول کنم، با تمام توان و با برنامه آمده‌ام.
پورمحمدی با تاکید بر این که “توسعه‌گرا و تحول خواه” هستم، گفت: برای توسعه، دو چیز لازم است که تغییر نگرش و قدرت انگاره‌ها یکی از آن‌ها است، همه الان از مشکلات صحبت می‌کنند، در حالی که طبیعت به خواسته‌های شما پاسخ می‌دهد،  اگر با عزم ملی و همه در کنار هم بگوییم که “ما می‌توانیم” ‌موفق می‌شویم.
وی تاکید کرد: دولت اعتدال یعنی همه دست به دست هم دهیم و به مدد دانش و علم، مشکلات را حل کنیم.
وی در ادامه بیان کرد: به من گفتند تجربه‌اش کم است، راست می‌گویند، اما شبکه‌ای از نخبگان را برای پیشبرد مسائل توسعه‌ای استان راه می‌‌اندازیم.
استاندار آذربایجان شرقی در پایان خاطرنشان کرد: طبق فرمایشات امام جمعه تبریز، ‌رسیدگی به وضعیت معیشتی مردم باید مد نظر قرار گیرد و اگر فقط به مردم احترام بگذاریم، کافی است.

 

ارسال نظر