برنامه ششم در حوزه‌گردشگری و صنایع‌دستی احکام مهمی دارد

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی گفت: قانون برنامه ششم توسعه در حوزه گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی احکام و بندهای مهم و با ارزشی دارد.

مهدنیوز – محمدحسین فرهنگی در بازدید از نمایشگاه صنایع دستی و گردشگری تبریز، افزود: اجرای درست و به موقع این قوانین می تواند تحولی بزرگ و اثربخش در حوزه های صنایع دستی و گردشگری و حمایت از هنرمندان و فعالان این بخش داشته باشد.
وی همچنین از ابلاغ قانون حمایت از هنرمندان صنایع دستی خبر داد و اظهار داشت: بر این اساس هنرمندان در قالب قوانین حمایتی بیش از پیش از طرف دولت مورد حمایت قرار می گیرند.

وی ادامه داد: به منظور تصویب قانونی برای حمایت از هنرمندان حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، مسئولان امر، بسته های سیاستی خوبی آماده کرده و در این زمینه تصمیماتی فرهنگی اتخاد شده است.

این نماینده مجلس، برپایی نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی تبریز را یک رخداد فرهنگی و اقتصادی برای منطقه قلمداد و اضافه کرد: این نمایشگاه برای تبادل کسب و کار و معرفی توانمندی های استان بسیار موثر و مفید است.

فرهنگی، سطح کمی و کیفی نمایشگاه صنایع دستی امسال را متفاوت از سال های قبل دانست و گفت: این نمایشگاه در حوزه‌های گردشگری و صنایع دستی، متنوع تر از سال های گذشته برگزار می شود که نشان دهنده استقبال خوب فعالان این دو حوزه می باشد.

وی افزود: ارایه غرفه‌های رایگان و حمایت کامل از شرکت‌کنندگان اقدام بسیار ارزنده ای است که در این نمایشگاه از سوی مدیران میرثا فرهنگی آذربایجان شرقی صورت گرفت.

ارسال نظر