×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه‌های خبری

true
   سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷  
it is true
true
true
بلواری در تبریز به نام خبرنگار نامگذاری شد

به گزارش  مهر، این بلوار در ابتدای ورودی منطقه زعفرانیه واقع شده است که با پیشنهاد جمعی از خبرنگاران و جامعه مطبوعاتی آذربایجان شرقی و تصویب کمیته نامگذاری شورای اسلامی شهر تبریز، تابلوی سازمان ترافیک شهرداری تبریز در محل نصب شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی در مراسم رونمایی از این نامگذاری گفت: خبرنگاری و پیغام رسانی به جامعه شغلی بزرگ و سنگین است.

محمد محمدپور با تاکید بر پاسخگو بودن مسئولان به خبرنگاران، اظهار داشت: البته باید توجه داشت که خبرنگاران نیز چون مسئولان باید پاسخگوی نوشته ها و اخبار و آثار منتشر شده خود باشد چون این حوزه جزو حوزه هایی است که باید فعال آن پاسخ گوی عملکرد خود باشد.

وی ادامه داد: اهمیت این حوزه مهم اجتماعی و فرهنگی باید به مسئولان و تصمیم گیران نیز روشن شده و بیشتر روشن شود و به اهمیت آن بیش از پیش پی برده شود.

محمدپور، خواستار اقدامات تضمین کننده شغلی خبرنگاران و فعالان رسانه ای شد و افزود: از آنجائی که خبرنگار در برابر مشاهده کمبودها و نارسائی ها نمی تواند و نباید اغماض کند، این قشر باید از تضمین های لازم و کافی برای فعالیت خود برخوردار باشند، چون در غیر این صورت ممکن است با مشکلات و درگیری هایی مواجه شوند.

وی با تاکید بر اینکه خبرنگار نباید دنباله روی سیاسیون و جریان های سیاسی و حتی اقتصادی باشند، اظهار داشت: این خبرنگاران هستند که باید برای سیاسیون جریان سازی کرده و به مسیر توسعه استان جهت دهند.

محمدپور از خبرنگاران درخواست کرد در انتخاب خبر و تحلیل های خود منطق و انصاف را رعایت کنند.

نایب رییس کمیته نامگذاری شورای اسلامی شهر تبریز نیز در این مراسم اظهار داشت: این نامگذاری مطالبه به حق طیفی از خبرنگاران و جامعه مطبوعاتی استان بود که با استقبال مجموعه شورای اسلامی و شهرداری تبریز مواجه شد و امروز به این موضوع افتخار می کنیم.

سعید نیکوخصلت، شغل خبرنگاری را سخت و سنگین توصیف کرد و گفت: در اهمیت این شغل همین بس که خبرنگار می تواند مشکل ساز و هم مشکل گشای بسیاری از مسایل جامعه باشد.

وی با تاکید بر هوشمندی خبرنگاران در انتشار و تهیه خبر و گزارش های خبری، افزود: خبرنگار باید هوشمندانه مسایل را نگاه کرده، خبر تهیه کند و تحلیل های دقیق ارایه دهد تا مشکلات جامعه و شهر با سرعت بیشتری حل و فصل شود.

نیکوخصلت، خبرنگاران را سرمایه های اصلی و مهم رسانه های گروهی دانست که باید این گنجینه های انسانی یادگارهای ماندگار از خود باقی بگذارند.

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


falseارسال