×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه‌های خبری

true
   دوشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۷  
it is true
true
true
بودجه ۲۶۳۰ میلیاردی سال ۹۷ شهرداری تبریز به صحن شورا رسید

به گزارش تبریز بیدار ، جلسه امروز شورای شهر تبریز با ده دقیقه تاخیر آغاز شد. آجودان زاده در ابتدای جلسه به توضیح لوایح امروز شورای شهر تبریز پرداخت.

وی دستور کار امروز شورای اسلامی شهر تبریز را تقدیم لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ شهرداری تبریز و ارائه توضیحات در خصوصی کلیات آن توسط شهردار تبریز، لایحه شهرداری تبریز با عنوان اعطای تسهیلات تشویقی به صورت کاهش مبنای محاسبه عوارضی ساختمانی به ایثارگران و خانواده های محترم شهداء و افراد تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی (ارجاعی از کمیسیون برنامه و بودجه)، لایحه شهرداری تبریز با موضوع وصول عوارض پذیره از قطعه ۲ پلاک ۱/۲۳۶۸ متعلق به بنیاد مصملی حضرت امام (ره) و تهاتر غرامت باقیمانده پلاک ۲۴۶۸ بخش یک الحاقی به مسیر خیابان حسن کوچه سی آبرسان (ارجاعی از کمیسیون برنامه و بودجه)، لایجه شهرداری تبریز در خصوص اعمال هبه و پرداخت مبلغ ۵۰ میلیون تومان به شورای اسلامی شهرستان تبریز (ارجاعی از کمیسیون برنامه و بودجه) و لایحه شهرداری تبریز در خصوص اعمال هبه و پرداخت مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان به شورای اسلامی استان (ارجاعی از کمیسیون برنامه و بودجه) دانست.

شهین باهر پس از ارائه لایحه بودجه سال ۹۷، گفت: دومین سالگرد شهادت سید حسن شکوری را تسلیت عرض میکنیم و جا دارد از معاونت برنامه ریزی و مدیران شهرداری تشکر کنم که در تدوین بودجه، بودجه ای تاثیرگذار برای سال ۹۷ تدوین شود. ۴۰۰ نفر ساعت در بحت ستاد و ۷۱۰۰ ساعت نفر در مناطق، ۱۸۲۰ نفر ساعت در سازمان ها، در مجموع ۱۰۸۰ سفر ساعت بر روی بودجه سال ۹۷ کار شده است.

وی افزود: در رابطه با عملکرد بودجه ای شهرداری های مناطق، برای ۹ ماه اول امسال، از مجموع ۱۵۷۹ میلیارد تومان رقم مدنظر گرفته شده که ۶۲۹ میلیارد آن نقدی و ۳۷۰ میلیارد آن غیرنقدی است که تاکنون ۹۰۰ میلیارد تومان محقق شده و درصد تحقق بودجه ۵۷ درصد است.درصد تحقق بودجه شرکت ها و سازمان ها در ۹ ماهه اول امسال ۵۷ درصد و هزینه جاری مصوب دوره، ۶۵۹ میلیارد است که ۵۲۳ میلیارد تومان محقق شده و درصد تحقق آن ۷۹ درصد است.

شهردار تبریز گفت: کل بودجه سال ۹۷، رقم ۲۶۳۰ میلیارد تومان است که این رقم ماسوای احتساب کمک های مرکز به سازمان ها و مناطق است و اگر این رقم لحاظ شود، به ۳۱۴۶ میلیارد تومان افزایش خواهد یافت.

وی افزود: در رابطه به بودجه در نظر گرفته شده برای سازمان ها، ریز درآمدها و هزینه های سازمان ها بدین شرح خواهد بود؛ شرکت اتوبوس رانی ۹۰ میلیارد تومان، سازمان آرامستان ها ۲۱ میلیارد تومان، سازمان آمار و فناوری اطلاعات ۷ میلیارد، بهره برداری مترو ۲۹ میلیارد، سازمان پارک ها ۳۰ میلیارد، سازمان عون بن علی ۲۵ میلیارد، سازمان پایانه های مسافربری ۱۹ میلیارد، سازمان تاکسی رانی ۸,۵ میلیارد، سازمان ترافیک ۸ میلیارد، شرکت توسعه و عمران ۵۷ میلیارد، سامان موتوری ۱۶ میلیارد، سازمان زیباسازی ۱۵ میلیارد، سازمان عمران ۴۰ میلیارد، سازمان فرهنگی ۱۰ میلیارد، سازمان قطار شهری ۳۸۰ میلیارد، مدیریت پسماند ۲۸ میلیارد، سازمان میادین ۱۰ میلیارد، سازمان ورزش ۲۲ میلیارد و شورای شهر ۲.۲ میلیارد تومان است که ۲۶۳۰ میلیارد در مجموع بودجه شهرداری تبریز است.

شهین باهر گفت:رویکردهای متعدد بودجه ای برای سال ۹۷ مدنظر قرار گرفته است که از آن جمله می توان به اخذ نظرات برنامه ای بودجه ای شورای شهر، توسعه متوازن تر منابع در راستای توسعه مناطق مختلف شهر اشاره کرد که در این راستا ۲۷۹ میلیارد به عنوان مناطق معین برای توسعه متوازن مناطق در نظر قرار گرفته است

شهردار تبریز اظهار داشت: برای مقابله با بحران های شهری تلاش کرده ایم تا با تجهیز سریع ایستگاه های آتش نشانی ‌در بودجه مصوب شهرداری، ۶۰ میلیارد را به ۹۱ میلیارد تومان افزایش داده ایم. بیشترین همت خود را در سال ۹۷ بر ورزش همگانی و احداث ۲۰ میدان ورزشی در نظر گرفته ایم.

وی ادامه داد: احیای مسیر قونقا و تراموا با اولویت از طریق مشارکت، مسیر گشایی مناطق، بهره برداری کامل خط یک قطار شهری و اتمام پروژه های مرتبط با تبریز ۲۰۱۸ از جمله اولویت های بودجه ای سال ۹۷ است.

اشرف نیا  نیز  با اشاره به اینکه این بودجه رقم سازی شده و تحلیلی نیست، گفت: از آقای شهردار می خواهیم که در تدوین بودجه از افراد متخصص در بودجه استفاده شود.

شهین باهر نیز ابراز داشت که یکی از ویژگی های بودجه ۹۷، پرداخت دیون و اوراق بوده و ردیف جاری ما را افزایش می دهد، ۳۶ درصد بودجه، جاری، ۵۱ درصد بودجه عمرانی و ۱۳ درصد بودجه نیز شامل پرداخت اوراق و بدهی های شهرداری است.سال ۹۶ سال تغییر و تحولات بوده و عواملی سبب شد تا عملکرد شهرداری کند شود و با توجه به اینکه چشم انداز صدور پروانه در سال ۹۷ افزایش می یابد، امیدواریم این رقم را نیز محقق کنیم.

وی ادامه داد: در هفته های گذشته، در فضاهای مجازی برخی افراد مغرض از سخنان دکتر قلیزاده بهره برداری کردند، اما همه باید بدانیم که تبریز و شهرداری به آرامش نیاز دارد. موضوعات مطروحه بنده، شخص آقای قلیزاده نبود و از همکاران شورامی خواهم از بنده مستنداتی بخواهند تا این مسئله به دست افرادی نیفتد که به دنبال برهم زدن آرامش شهر باشند.

شهین باهر گفت: در جلسه آقای قلیزاده  قبل از استخدام ها در شهرداری سخن گفت که ما نیز به مردم گفتیم هیچ کس را استخدام نمی کنیم. ۷۵ استخدام ادعایی در زمان ما نبوده و تعدادی افراد در زمان سرپرستی جذب شده و لازم است در صورت نیاز به رسانه ها اعلام می کنیم. تعدادی از این استخدامی ها در دفاتر شورا و شهرداری جذب شده اند و نفری وارد شهرداری نشده اند و بارها کتبا گفته ایم که یک نفر هم جذب نخواهد شد و به جز مسئولین دفاتر و شهردار هیچ کس وارد بدنه شهرداری نشده است.

به روال جلسات شورای چهارم شهر، جانباز روی ویلچر شناخته شده به عنوان حاج علی اظهاراتی را اعلام کرد که اکبرنژاد از وی خواهش کرد که سخنانش به جلسه بعدی موکول شود و پس از آن برای بررسی بیشتر موضوع تعرفه عوارض محلی، جلسه غیرعلنی شد!

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


falseارسال