تاثیر قطعی معدل در کنکور، تصمیم ناپخته‌ای است

به گزارش ایسنا، زهرا ساعی در بازدید از مدرسه شاهد باقرالعلوم تبریز، با تبریک تقارن هفته دفاع مقدس با بازگشایی مدارس گفت: پدران من و شما برای حفظ تمامیت ارضی کشور و مقابله با بیگانگان، تلاش کرده و جان خود را در این راه تقدیم آرمان‌های انقلاب و اسلام کرده‌اند.
وی ادامه داد: ایران با غیرت، با دست خالی ولی با همت، شجاعت و حمیت نسبت به ناموس و میهن، در مقابل دشمن تا دندان مسلح مقاومت کرد و به جرات می‌توان گفت که در دفاع مقدس، تمامی کشورهای جهان برعلیه جمهوری اسلامی ایران، بسیج شده بودند.
وی در ادامه با اشاره به حادثه اخیر تروریستی در اهواز با بیان این که خون سرخ پدرانمان در رگ‌های ما جاری است، اظهار کرد: مطمئنا جمهوری اسلامی ایران، پاسخی فراموش نشدنی به جنایتکاران این حادثه خواهد داد.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان این که ایران اسلامی به عنوان مهد تشیع و اسلام در کل جهان شناخته می‌شود، تصریح کرد: گروهک‌های تروریستی توسط برخی کشورهای مرتجع منطقه و به خصوص عربستان ملعون، تقویت و هدایت می‌شوند و اصلی‌ترین هدف آنان، هجمه‌های مختلف به شیعیان است، غافل از این که به اذعان اکثر سفرا و کارشناسان سیاسی کشورهای مختلف، جمهوری اسلامی ایران، نقش ویژه‌ای در کنترل گسترش تروریسم در منطقه خاورمیانه و حتی دنیا دارد و به الگویی در این زمینه تبدیل شده که این امر و تمامی موفقیت‌ها و سربلندی‌های ایران اسلامی به برکت خون شهدا حاصل شده است.
ساعی با بیان این که نباید فداکاری و مجاهدت‌های شهدا به ورطه فراموشی سپرده شود، ادامه داد: انتظار دارم دانش آموزان نیز نهایت تلاش خود را برای ارتباط با خانواده‌های شهدا و ایثارگران داشته و هرازگاهی با حضور در منزل این غیرتمندان، از تلاش‌ها و مجاهدت‌های آنان تشکر کنند.
وی خطاب به دانش آموزان با بیان این که مدیریت این مرز و بوم به دست شما دانش آموزان انجام خواهد شد، گفت: خودتان را به علوم و فنون روز و همچنین معنویت، مجهز کنید و آماده انجام کارهای بزرگ در راه توسعه و اعتلای میهن عزیزمان ایران باشید.
وی در بخش دیگری از سخنان خود، ایران اسلامی را کشوری در حال توسعه نامید و ادامه داد: مدیریت کشور در آینده، نیازمند مدیرانی شایسته است و نباید نسبت به موضوعات مختلف بی تفاوت باشیم.
ساعی از تلاش خود در مجلس شورای اسلامی برای تصویب قوانین حمایتی از زنان و دختران خبر داد و گفت: به همراه سایر ۱۷ نماینده زن تلاش می‌کنیم که فعالیت‌های فردی و اجتماعی بانوان و دختران در جامعه افزایش یابد.
وی در ادامه در مدرسه فخریه نیز با محکوم کردن جنایت تروریست‌های تکفیری در اهواز و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای جنگ تحمیلی، عنوان کرد: امنیت و آسایش امروز ایران اسلامی، مرهون تلاش‌ها و مجاهدت‌های رزمندگان اسلام در جبهه مقاومت و دفاع مقدس است.
وی ادامه داد: تجهیز دانش آموزان به سلاح علم و معرفت، یکی از اساسی‌ترین نیازهای امروزی است و همه با هم باید در راه تحقق این مهم تلاش کنیم.
ساعی با اشاره به نقش بانوان و دختران در حوزه‌های مختلف جامعه ابراز کرد: توانمندی بانوان ایران بعد از انقلاب اسلامی، افزایش یافته است و در طول زمان نیز روز به روز بر موفقیت‌های آنان همچون افزایش قبولی در کنکور، قبول مسئولیت‌های مهم در جامعه افزوده می‌شود.
تلاش برای تصویب طرح‌هایی با هدف توسعه اشتغال برای بانوان و دختران، رایزنی با مسئولان اجرایی برای افزایش پست‌های مدیریتی بانوان، تلاش برای لغو طرح ناپخته شورای سنجش مبنی بر تاثیر قطعی معدل در کنکور از دیگر مواردی بود که ساعی در دو بازدید دیگر خود از مدارس دخترانه تبریز به آن‌ها اشاره کرد.
گفتنی است، زهرا ساعی، نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس و سال تحصیلی جدید، در چهار مدرسه دخترانه شاهد باقرالعلوم، شهید فخریه، مردانی آذر و استعدادهای فرزانگان حضور یافته و این روز را به دانش آموزان، خانواده‌های آنان و کادر زحمت کش تعلیم و تربیت تبریک گفت.

ارسال نظر