تاریخ آمریکا با تروریست عجین شده است/ ضرورت گسترش فرهنگ بسیج

حجت الاسلام سید محمدعلی آل هاشم ظهر امروز جمعه در خطبه های نماز جمعه تبریز که با حضور پرشور و باشکوه مردم تبریز در مصلی اعظم امام خمینی این شهر برگزار شد اظهار داشت: باید با تلاش و همکاری مردم و مسئولان مشکلات مختلف مردم حل شود.

وی با بیان اینکه شکل ‌گیری آمریکا در محیط جغرافیایی ترور قرار گرفته است، ادامه داد: کشورهای ژاپن، ویتنام، افغانستان، عراق و منطقه غرب آسیا مصداق قربانیان تروریستی آمریکا هستند.

وی با تاکید بر اینکه سراسر تاریخ نه چندان دور آمریکا با تروریست عجین شده است، گفت: آمریکا دشمن قسم خورده نظام جمهوری اسلامی ایران است.

آل هاشم با اشاره به درخواست اروپایی ها از ایران گفت: مماشات بیش از حد با کشورهای اروپایی فشارهای نامعقول علیه ملت ایران را افزایش داد.

وی سپس ادامه داد: انتظار می‌ رود وزارت امور خارجه فهرستی از توقعات را از طرف اروپایی بیان کند چراکه بی‌ تردید سیاست مماشات بیش از حد به این منتهی شده که اروپایی‌ ها هر روز لیست سیاه رو می ‌کنند.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه برنامه منزوی کردن جمهوری اسلامی ایران شکست خورده است، ادامه داد: سفر رئیس جمهور عراق به کشورمان یکی از این معادلات آمریکا را برهم زد. رئیس جمهور عراق به لحاظ خاستگاه اتحاد میهنی با ایران روابط خوبی دارد.

آل هاشم با بیان اینکه صالح یک مهره معتدل و مقبول جریانات عراق است، گفت: مهم‌ ترین توصیه‌ های رهبر معظم انقلاب در دیدار با رئیس جمهور عراق حفظ اتحاد ملی عراق و شناخت دوست و دشمن ازهم بود.

ضرورت افزایش ارتباطات اقتصادی ایران و عراق

وی به گسترش روابط با عراق نیز تاکید کرد و گفت: توجه به مرجعیت نیز باید مورد توجه مسئولان عراقی قرار بگیرد. زمینه‌ های همکاری ایران و عراق در چهار حوزه اقتصادی، تجاری، بازسازی و توسعه زیرساخت‌ها و نظامی و امنیتی تعریف شده است.

آل هاشم افزود: افزایش ارتباطات اقتصادی برای ایران و عراق سود دارد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی سپس به اظهارات وزیر امور خارجه انگلیس در گفتگو با گاردین اشاره کرد و گفت: طلب ‌کاری وزیر خارجه انگلیس اگر وجود دارد پس در ماجرای برجام نیز پاسخگو باشند.

وی افزود: انگلیس به همراه دو کشور آلمان و فرانسه بعد از ۷ ماه هنوز به عهد خود عمل نکرده‌اند و این وزیر به این موضوع نیز پاسخ دهد.

وی به چالش های ایجاد رابطه بین عراق و ایران اشاره کرد و گفت: فشار و تحریم ‌های آمریکا و همچنین تحرکات ایذایی عربستان سعودی مهم‌ ترین چالش‌ های موجود است و امیدواریم ملت عراق به سلامت و در آرامش زندگی کنند.

شاهد دوری برخی افراد از مبانی انقلاب هستیم

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی سپس با اشاره به فرارسیدن هفته بسیج گفت: باید فرهنگ بسیجی در جامعه گسترش پیدا کند و همگی برای توسعه و پیشرفت کشورمان تلاش کنیم.

وی با تاکید بر اینکه شاهد دوری برخی افراد از مبانی انقلاب هستیم، افزود: بسیج اعتمادآور بوده و روشنگر و هدایت‌ بخش در اقشار مختلف جامعه است.

امام جمعه تبریز ابراز داشت: باید از بسیج قدردان بوده و برای رونق بخشیدن فرهنگ بسیج تلاش کنیم.

وی با تاکید بر اینکه برخی‌ ها گمان می‌ کنند که بسیج یک نیروی نظامی است، گفت: بسیج خود اقشار مردمی است و هدف بسیج خدمت به مردم است و بسیج در عرصه اجتماعی دارای کارکردهای مختلف است

آل هاشم با اشاره به اینکه بسیج دارای قدرت ایجاد وحدت در بدنه جامعه است، گفت: بسیج انسجام بخش و منسجم کننده سرمایه اجتماعی مملکت است و خدمات مختلفی در مناطق محروم کشور توسط بسیج ارائه می شود.

ارسال نظر