تراکتور و یادگار در برابر گل گهر تازه صعود کرده

تراکتور در چهارمین بازی خود در ورزشگاه یادگارم امام تبریز مقابل تیم تازه صعود کرده گل گهر سیرجان صف آرایی می کند.

مهدنیوز – سرویس ورزش: تراکتور پس از تساوی خارج از خانه مقابل ذوب آهن در هفته گذشته؛ فردا (جمعه)در چارچوب هفته چهارم لیگ برتر میزبان تیم تازه لیگ برتری شده گل گهرسیرجان است. این بازی راس ساعت ۱۷:۳۰ آغاز می شود.با رای کمیته انظباطی،محرومیت بازی در ورزشگاه یادگار امام تبریز هم برای تراکتور لغو شد تا این تیم در دومین بازی خانگی هم با حضور پرشورها به میدان برود.

 

کار آسان تراکتور

بررسی اولیه نشان از آسان بودن بازی برای تراکتور می دهد. تراکتور که یکی از شانس های قهرمانی لیگ برتر است در این بازی از قدرت هواداران خود نیز بهره خواهد برد تا بتواند تیم تازه صعود کرده ای را که بیشتر به فکر تثبیت خود در لیگ برتر است، شکست دهد. اگرچه این تیم توانایی هایی دارد که نباید دست کم گرفته شود. برای نمونه می توان به خط دفاعی هماهنگ این تیم اشاره کرد که در ۲ فصل گذشته نیز در کنار هم بوده و به هماهنگی ایده آلی رسیده اند. گل گهر در ۳ بازی خود شکست نخورده است و با ۳ تساوی در رده هشتم جدول قرار گرفته است. این تیم در هر بازی بیشتر از یک گل دریافت نکرده است و توان جبران آن گل را نیز داشته است.

تراکتور نیز هم اکنون با ۱ برد و ۲ تساوی ۵ امتیازی است. تراکتوری ها نیز در خط دفاع عملکرد ایده آلی داشته اند و عدم دریافت گل در ۳ بازی گذشته نشان می دهد که گل گهر کار بسیار سختی را برای باز کردن دروازه تراکتور خواهد داشت. اما تراکتوری ها امسال مشکل مهم تری دارند. این تیم در ۳ بازی تنها یک گل به ثمر رسانده است که نشان می دهد خط حمله تبریزی ها قابل اعتماد نیست. مهاجم خارجی تراکتور، انتظارات تیم و هواداران را برآورده نکرده است. اگرچه تراکتور بازی های سختی را مقابل پرسپولیس و ذوب آهن داشته و به سخت ترین شکل ممکن با خطوط دفاعی برتر لیگ برتر محک خورده است. تراکتور یکی از مدعیان قهرمانی است و اگر می خواهد خود را سریع تر به رده ای بهتر از پنجمی برساند باید در این مسابقه پیروز شود. سرخپوشان تبریزی در دو بازی خارج از خانه ۴ امتیاز مهم را از دست داده اند.

بازی با تراکتور سخت ترین بازی گل گهر از آغاز رقابت های این دوره از لیگ برتر خواهد بود. این تیم به ترتیب مقابل تیم های پارس جنوبی، سایپا و نساجی به میدان رفته است که هیچ کدام شانس قهرمانی و یا بالانشینی در جدول رده بندی را برای پایان لیگ ندارند.

 

شناخت مربیان از یکدیگر

حضور دنیزلی در چند دوره لیگ برتر ایران و حضور مستمر و دامنه دار وینگو بگوویچ در ایران باعث می شود که این دو سرمربی شناخت بسیار خوبی از هم داشته باشند. بگوویچ مربی است که بدون شک در این بازی برای کسب حداقل امتیاز به میدان خواهد رفت و به احتمال زیاد شاهد چینش به شدت دفاعی خواهیم بود. این موضوعی است که دنیزلی باید به آن توجه کرده و علاوه بر اینکه دفاع فشرده و آماده گل گهر را مغلوب کند، بتواند از ضد حمله های این تیم نیز جلوگیری کند. این دو سرمربی به علاقمندی های یکدیگر آشنا هستند و همین موضوع کار دو مربی را سخت خواهد کرد.

 

بازیکنان دو تیم

گل گهر سیرجان از بازیکنان نامداری بهره نمی برد ولی بازیکنان تاثیرگذاری در این تیم حضور دارند. اگرچه مصدومیت دست از سر گل گهری ها برنمی دارد. شاگردان وینکو بگوویچ در شرایطی روز جمعه مقابل تراکتور قرار خواهند گرفت که ۳ بازیکن خود را به دلیل آسیب دیدگی در اختیار ندارند. مهرداد عبدی، یوسف وکیا و میلاد فراهانی سه بازیکن گل گهر سیرجان هستند که به دلیل مصدومیت گل گهر را در سفر تبریز همراهی نکرده اند. گل گهر از مهرداد بایرامی نیز بهره می برد که یکی از بازیکنان سابق تراکتور است.

تراکتوری ها نیز به احتمال زیاد مازولا را در اختیار نخواهند داشت و سایر بازیکنان تیم بر اساس نظر سرمربی می توانند برای این تیم به میدان بروند. به نظر می رسد که دنیزلی دست به ترکیب تیم خود نخواهد زد.

 

 

ارسال نظر