تشکیل شبکه بین‌المللی انتقال فناوری شرکت‌های دانش‌بنیان در تبریز

رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی اعلام کرد: نسخه آزمایشی شبکه بین‌المللی انتقال تکنولوژی شرکت‌های دانش بنیان در آینده نزدیک در تبریز رونمایی می‌شود.

مهدنیوز – عبدالرضا واعظی در چهارمین تایم گپ فناوری در تبریز گفت: پلتفرم این شبکه را یکی از شرکت های دانش بنیان آذربایجان شرقی تهیه کرده و همزمان با هفتمین نمایشگاه فناوری و نوآوری ربع رشیدی، مسوم به «رینوتکس»، تبریز رونمایی خواهد شد.

وی افزود: پیشنهاد راه اندازی این شبکه توسط پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی در کنفرانس جهانی پارک های علم و فناوری که اخیراً در شهر نانت فرانسه برگزار شد، ارائه و مقرر شد هسته اولیه این شبکه با مشارکت پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی، مرکز نوآوری پروتوریا آفریقای جنوبی، تکنوپارک استانبول و تکنو پارک نانت تشکیل شود.

واعظی ادامه داد: این شبکه با هدف فراهم کردن امکان مبادله تکنولوژی بین شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک های جهان راه اندازی می شود و ارتباط بین شرکت های دانش بنیان، صنایع و سرمایه گذاران کشورهای عضو از طریق این شبکه فراهم خواهد شد.

وی با اشاره به تمدید مهلت ثبت نام شرکت در نمایشگاه رینوتکس تبریز از همه شرکتهای دانش بنیان و مراکز رشد استان خواست از این فرصت برای معرفی و توانمندیهای خود استفاده کنند.

رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی در ادامه از سفر رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی کشور همزمان با افتتاح نمایشگاه رینوتکس در ۱۳ آبان به تبریز خبر داد و افزود: در این سفر نیازهای مالی و مشکلات شرکت های دانش بنیان و مراکز رشد مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی در زمینه دریافت تسهیلات از این صندوق بررسی خواهد شد.

ارسال نظر