توسعه مناطق محروم از اولویت های اصلی دولت است

اسحاق جهانگیری شامگاه دوشنبه در جمع مردم کوهشاه احمدی شهرستان حاجی آباد در استان هرمزگان اظهار داشت: توجه ویژه به مناطق محروم و کمتربرخوردار همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری است و ما نیز باید در همین مسیر حرکت کنیم.
وی ادامه داد: بر اساس خط مشی ترسیم شده از سوی مقام معظم رهبری، نظام مقدس جمهوری اسلامی باید تمام برنامه های خود را به سمت محرومیت زدایی از مناطق محروم و روستایی سوق دهد.
معاون اول رییس جمهوری با اشاره به پیشرفت های حاصل شده در سالهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی تا به امروز، گفت: در این مدت با وجود مشکلات بسیار و تحریم های ظالمانه دشمنان، محرومیت زدایی از مناطق روستایی با جدیت تمام انجام شده است.
جهانگیری تصریح کرد: امروز به برکت انقلاب اسلامی بسیاری از مناطق روستایی در کشورمان از نعمت آب و برق بهره مند هستند و تلاش در جهت فراهم سازی زیرساخت های عمرانی در تمام روستاها ادامه دارد.
وی تاکید کرد: یکی از مهمترین برنامه های دولت دوازدهم این است که تا پایان این دولت تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار از نعمت لوله کشی گاز بهره مند باشند.
معاون اول رییس جمهوری بیان داشت: باید امکانات و زیرساخت های لازم جهت پیشگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها فراهم شود و از همین رو باید مدیران دولت خدمات موردنیاز را به روستاییان ارایه دهند.
جهانگیری اظهار داشت: در صورت وجود امکانات مورد نیاز و اشتغالزایی در روستاها، مردم روستایی محل های خود را ترک نکرده و در حاشیه شهرها سکونت نخواهند کرد.
معاون اول رییس جمهوری اضافه کرد: مردم روستاها باید خود را در همه امور شریک و سهیم بدانند و کسی در روستاها احساس نکند که نقش و سهم او در توسعه کشور کمتر از نقاط دیگر کشور است.
جهانگیری خاطرنشان کرد: توجه به مناطق محروم و روستایی همواره از راهبردهای اصلی دولت تدبیر و امید بوده و در همین راستا نیز دولت اعتبار خوبی برای ایجاد اشتغال روستایی در کشور اختصاص داده است.
اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری به همراه وزیران نیرو، جهاد کشاورزی، راه و شهرسازی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و صنعت، معدن و تجارت و همچنین معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری و رییس بنیاد مستعضفان به منظور بازدید و افتتاح چند طرح و پروژه مهم صنعتی، اقتصادی و عمرانی دوشنبه از طریق فرودگاه بین المللی بندرعباس وارد هرمزگان شدند.
براساس برنامه اعلام شده، معاون اول رییس جمهوری فردا سه شنبه نیز میهمان مردم هرمزگان است.
شهرستان حاجی آباد در ۱۷۰ کیلومتری شمال بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده و روستای کوهشاه احمدی از توابع این شهرستان و از نقاط محروم و کمتر برخوردار این استان است.

ارسال نظر