جانبداری سیاسی آفت این روزهای شورای شهر تبریز است

عضو کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی، جانبداری سیاسی را بزرگترین آفت این روزهای شورای اسلامی کلانشهر تبریز عنوان کرد.

احمد علیرضا بیگی در گفتگوی اختصاصی با مهدنیوز، گفت: شورای اسلامی کلانشهر تبریز این روزها با جانبداری سیاسی، کارایی خود را از دست داده است و مشاهده می شود که بخش بزرگی از اعضای این شورا در تصمیم گیری های مربوط به شهر کنار گذاشته شده اند.

وی تاکید کرد: اعضای اکثریت شورا تصور می کنند که نیازی به کمک سایر اعضا و نمایندگان مجلس ندارند و از نظر این افراد تنها آقای پزشکیان نماینده تبریز بوده و به غیر از وی با سایر نمایندگان جلسه ای نداشته اند.

عضو کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی، گفت: بر اساس اولویت ها، شورای اسلامی کلانشهر تبریز باید تصمیماتی می گرفت تا تبریز در صحنه های ملی و بین المللی شاخص تر دیده شود اما برای نمونه در رویداد تبریز ۲۰۱۸ و یا سایر تصمیمات شورا به دلیل همین جناحی رفتار کردن، شاهد بودیم که عملا تصمیم درستی گرفته نشده است.

بیگی اظهار کرد: نمونه رفتارهای سیاسی را باید در پرونده فساد شورای چهارم دید که علی رغم رای دادگاه علیه این افراد، همین نماینده مجلس شورای اسلامی با دخالت خود روند پرونده را تغییر داد.

وی افزود: این افراد در جریان محاکمه خود برای کاهش مجازات، مبالغ نامشروع کسب شده را پس دادند و این خود نوعی اقرار به جرم است و دلیلی نداشت که آقای پزشکیان روند این پرونده را تغییر دهد.

بیگی عنوان کرد: حکم قطعی دادگاه این افراد، زندان، شلاق و جریمه بوده است و اعمال ماده ۴۷۷ آیین دادرسی کیفری توسط آقای پزشکیان برای رد این حکم دادگاه به دلیل جانبداری سیاسی صورت گرفته است.

وی تاکید کرد: متاسفانه ظرفیتی که می توانست در کسوت هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی برای رونق پروژه های عمرانی تبریز استفاده شود، به حمایت سیاسی از این افراد تلف شده است.

بیگی در ادامه گفت: مردم تبریز نیز از این موضوع ناراضی هستند و طولانی شدن زمان رسیدگی به این پرونده که ممکن است سال ها به طول بیانجامد، بدون شک مورد تایید شهروندان نخواهد بود.

نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو، تصریح کرد: بعد از این اتفاق، سوال نمایندگان تبریز از وزیر کشور انجام شد و وزیر نیز نتوانست جواب قانع کننده ای در این زمینه به مجلس ارائه کند.

بیگی تصریح کرد: مسئولان سیاسی استان نیز به دلیل جانبداری سیاسی از چپاولگران شورای چهارم حمایت کردند. این در حالیست که دادگاه و در نهایت کمیته حل اختلاف می توانست در این زمینه تصمیم گیری کند.

وی افزود: همین حمایت ها سبب شد تا افراد دادگاهی شده شورای اسلامی شهر تبریز این حق را برای خود می دیدند که کاندیدای انتخابات شورای اسلامی شهر در دوره جدید نیز شوند.

بیگی با اشاره به اینکه اشتباه رفتارهای جانبدارانه سیاسی از شورای چهارم ثابت شده است، خاطرنشان کرد: متاسفانه هنوز از شورای چهارم درس نگرفته ایم و مسئولان سیاسی استان همچنان به این رفتار خود ادامه می دهند.

ارسال نظر