جدول برنامه سی‌امین جشنواره تئاتر آذربایجان شرقی اعلام شد

به گزارش ایرنا، نمایش های «روز عزیز مرده» اثر محمد چرمشیر به کارگردانی محسن عبدلی، نمایش «آدم آدم است» نوشته مهرداد رایانی مخصوص، به کارگردانی بهنام ابوطالبی، نمایش «بازی» اثر نویسنده اصغر نوری به کارگردانی میرحسام کاظمی و نمایش «تمام من عدو» اثر مرتضی شاه کرم، به کارگردانی ابوالفضل اجاقپور در روز اول جشنواره اجرا می شود.
همچنین، نمایش «شب هزار و یکم» اثر استاد بزرگ تئاتر کشور بهرام بیضایی به کارگردانی جواد قامتی، نمایش «آسمان روزهای برفی» اثر محمد چرمشیر به کارگردانی سیامک افسایی، نمایش «پلی از جنس شیشه» نوشته نگار نادری توسط الیاس ضرابی و نمایش «نترس آب ها مهربانند» نوشته پژمان شاهرودی به کارگردانی غفار انوشا در روز دوم جشنواره اجرا می شود.
در روز سوم و پایانی سی‌امین جشنواره تئاتر آذربایجان شرقی نمایش های «پرسه‌های موازی» اثر پیام لاریان به کارگردانی علی کاظمی‌وند و نمایش «خ.م خیلی محرمانه» به نویسندگی و کارگردانی میر میلاد مهدیزاده، نمایش «ناگهان زود» به نویسندگی و کارگردانی مهدی صالحیار و نمایش «آخرین بازی» اثر امیر مهروند توسط همین هنرمند به روی صحنه می رود.
لازم به ذکر است جلسات نقد و بررسی آثار اجرا شده در جشنواره ساعت ١٠ صبح روز بعد توسط استاد ‘منوچهر اکبرلو’ در دانشگاه نبی اکرم (ص) برگزار می شود.
همچنین نمایش «تیغ کهنه» نوشته محمد امیر یار‌احمدی و کارگردانی یعقوب صدیق جمالی به علت اعتراض نویسنده جهت عدم وجود مجوز حضور در جشنواره استانی و نمایش «درخت بی نشان» به کارگردانی زهرا خدابنده به علت عدم اجرای عمومی از سی‌امین جشنواره استانی حذف و با توجه به انصراف پنج گروه، گروه هایی که به ترتیب امتیاز شورای نظارت را دریافت کرده‌اند در جشنواره حضور خواهند داشت.
به گزارش ایرنا، سی‌امین جشنواره تئاتر آذربایجان شرقی از روز یکشنبه ۱۱ شهریور آغاز و تا ۱۴ شهریور ماه با اجرای ۴ اثر نمایشی در هر روز برگزار ادامه دارد.

ارسال نظر