جریمه ۱٫۳ میلیارد ریالی متهم پرونده دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال در بناب

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان آذربایجان‌شرقی گفت: متهم پرونده دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال در شهرستان بناب ۱٫۳ میلیارد ریال جریمه شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، سید احد یوزباشی اظهار داشت: پلیس آگاهی شهرستان بناب طی بازرسی از یک سردخانه واقع در یکی از روستاهای این شهرستان تعداد ۵۶ دستگاه استخراج بیت کوین قاچاق کشف کرد که پس از تشکیل پرونده به اداره تعزیرات حکومتی شهرستان بناب ارسال و در شعبه قاچاق کالا و ارز مورد رسیدگی قرار گرفت.

وی افزود: پس از تحویل کالای مکشوفه به انبار سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی استان، خواستار نوع ایرانی و خارجی بودن آنها شدیم که مشخص گردید از نوع خارجی بوده و پس از استعلام از گمرک و اخذ نظریه کارشناسان، قیمت کلی کالاهای کشف شده جمعاً یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال برآورد شده است.

یوزباشی ادامه داد: متهم در اظهارات خود عنوان کرد، ماینرهای مکشوفه برای شخص دیگری است، شغل من سیم‌کشی هست و جهت تعمیرات سیم‌کشی ساختمان در آن محل حاضر بودم که پلیس آگاهی به‌دلیل پیدا نکردن صاحب اصلی کالاها مرا به‌جای وی دستگیر کرد و من آن شخص را معرفی خواهم کرد.

وی اضافه کرد: با توجه به اعطاء مهلت کافی برای متهم جهت معرفی صاحب اصلی کالا این موضوع عملی نشد و تخلف انتسابی به نامبرده محرز و مسلم شد و طبق قانون تعزیرات حکومتی علاوه بر ضبط کالا به پرداخت مبلغ یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال جریمه به نفع صندوق دولت محکوم شد.

ارسال نظر