جشنواره تئاتر آذربایجان شرقی ۲۷ تا ۳۰ آبان ماه برگزار می‌شود

رئیس انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان شرقی با بیان این‌که سی و یکمین جشنواره تئاتر استان ۲۷ تا ۳۰ آبان ماه در تبریز برگزار می‌شود، گفت: در پنج منطقه از استان جشنواره تئاتر برگزار شده و سپس برگزیدگان آن به جشنواره استانی معرفی می‌شوند.

مهدنیوز – سرویس فرهنگ و هنر: احمد رجب پور  با بیان این‌که این جشنواره در راستای سیاست‌ های کلان فرهنگی و هنری به منظور کشف استعدادهای خلاق و ایجاد بستری مناسب برای رشد، هدایت و حمایت از گروه‌های تئاتر برگزار می شود، اظهار کرد: برای استفاده از ظرفیت‌ها و همچنین فعال کردن شهرستان‌ها در راستای شرکت گروه‌های تئاتری در این جشنواره، مناطق پنچ ‌گانه استانی تعیین شده است.

وی در این خصوص افزود: منطقه مرکزی شامل تبریز، سردرود و باسمنج، منطقه دو(جنوب غربی استان) شامل شهرستان‌های آذرشهر، عجبشیر،‌ بناب، ملکان، مراغه و اسکو، منطقه سه( شمال غربی استان ) شامل شهرستان های مرند، شبستر و جلفا، منطقه چهار (جنوب شرقی استان ) شامل شهرستان های هشترود، چاراو یماق، بستان آباد، سراب و میانه و منطقه پنج (شمال شرقی استان) شامل شهرستان های ورزقان، هریس، کلیبر، خدا آفرین، اهر و هوراند است و هنرمندان باید آثار خود را به دبیر خانه مستقر در مناطق خود ارسال کند.

وی با بیان این‌که در مناطق پنجگانه استقبال خوبی از این جشنواره شده است، افزود: بعد از اتمام جشنواره‌های مناطق، از هر منطقه گروه‌های منتخب به جشنواره تئاتر استانی راه خواهد یافت.

رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان افزود: نتایج ارزیابی و بازبینی نهائی آثار در جشنواره‌های مناطق، ٢٢ آبان ماه اعلام می‌شود.

ارسال نظر