جشنواره پنجم کباب بناب به صورت بین المللی برگزار شود

به گزارش  مهر، نادر داوودی صبح امروز شنبه در آیین تجلیل از برگزارکنندگان جشنواره کباب بناب گفت: در تقویم شهرستان بناب جشنواره ای بنام جشنواره ملی کباب بناب ثبت شده که باید برای ارتقای آن بیش از پیش همت و تلاش کرد.

وی اظهار کرد: این جشنواره در نهایت آرامش و سلامت برگزار شد که جا دارد از دست اندرکاران برگزاری از جمله فرماندار، فرماندهی و عوامل نیروی انتظامی، اتحادیه کباب پزان، اداره میراث فرهنگی شهرستان و سایر عوامل دست اندرکار و کارکنان و کارگران زحمتکش شهرداری تقدیر به عمل آید.

دبیر اجرایی چهارمین جشنواره ملی کباب بناب با بیان اینکه قریب به ۱۰۰ هزار نفر از مردم سراسر کشور از این جشنواره استقبال کردند؛ افزود: در آخرین روز از برگزاری این جشنواره مهمانانی از کشورهای روسیه، آذربایجان(باکو) و ترکیه در این جشنواره مهمان داشتیم و این حضور نوید این را می دهد که جشنواره پنجم را بصورت بین المللی برگزار کنیم و زیرساخت های آن نیز آماده است و فضای موجود که توسط شهرداری ایجاد شد، نوید برگزاری جشنواره ای بزرگ را می دهد.

داوودی همچنین با اشاره به استقبال خوب مردم پیشنهاد کرد جشنواره پنجم کباب بناب بصورت بین المللی برگزار شود.

فعالیت ۱۱۰ نفر در ۱۱ غرفه کباب پزی و یک غرفه فروش گوشت

به گفته وی، در جشنواره کباب بناب ۱۱۰ نفر در ۱۱ غرفه کباب پزی و یک غرفه فروش گوشت فعالیت داشتند و حود ۲۵۰ نفر نیروی خدماتی و عوامل انتظامی مشغول مناسب سازی محل و ایجاد امنیت و رفع موانع ترافیکی همکاری داشتند.

کلیددار شهر بناب در ادامه با تأکید بر افزایش کیفیت کباب بناب اظهار امیدواری کرد از جشنواره کباب در دوره پنجم ضمن اینکه مدت برگزاری به ۵ روز افزایش یابد، لازم است تعداد آمار کباب پزان و غرفه ها نیز در محل برگزاری جشنواره افزایش یابد، زیرا امسال در برگزاری جشنواره این کمبود احساس شد.

طی ۴ روز برگزاری جشنواره کباب بناب هیچ مورد امنیتی نداشتیم

این گزارش می افزاید، جانشین فرماندهی نیروی انتظامی بناب نیز در این آیین با اشاره به برگزاری جشنواره ملی کباب بناب در نهایت آرامش و نظم تصریح کرد: با تدابیری که از سوی مسئولان شهرستان و عوامل برگزاری این جشنواره صورت گرفته بود، خوشبختانه این جشنواره با آن استقبال گسترده ای که صورت گرفته بود، در نهایت سلامت و آرامش برگزار شد.

سرهنگ ابراهیم فیضی زاده اضافه کرد: در طول ۴ روز برگزاری جشنواره کباب بناب حتی یک مورد مسائل امنیتی و کیف زنی هم نداشتیم.

وی ضمن تقدیر و تشکر از کلیه دست اندرکاران بخش های هنری این جشنواره اظهار امیدواری کرد از سال آتی سعی شود گروه های هنری حاضر در جشنواره زیر نظر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و مسئولان فرهنگی شهرستان به اجرای برنامه بپردازند تا برنامه ها و موسیقی هایی که اجرا می شوند قابل نقد نباشند و فعالیت و اجرای برنامه ای هنری در قالب مجوز اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان باشند.

گردش مالی جشنواره کباب بناب بیش از ۱۳ میلیارد ریال بود

رئیس اداره دامپزشکی بناب نیز در این آیین از کیفیت بالای گوشت عرضه شده در جشنواره ملی کباب بناب خبرداد و گفت: از آنجایی که این جشنواره در فضای آزاد برگزار شد لذا مدیریت و کنترل آن نسبت به سایر جشنواره ها سخت تر است اما فرهنگ بالای مردم بناب نشان داد با مدیریت شهرستان این جشنواره در آرامش کامل و به نحو مطلوب برگزار شد.

عبدالرضا حنیفی افزود: در مدت ۴ روز برگزاری جشنواره ملی کباب بناب قریب به ۱۱۰ هزار نفر از آن استقبال کردند و بیش از ۱۷ تن گوشت مصرف شد.

وی همچنین گردش مالی این جشنواره را بیش از ۱۳ میلیارد ریال برآورد کرد و گفت: در مدت ۴ روز برگزاری جشنواره علیرغم کثرت جمعیت یک مورد مسمومیت غذایی هم نداشتیم.

رئیس اداره دامپزشکی بناب در عین حال خاطرنشان کرد: اگر می خواهیم جشنواره کباب بناب برای سال های سال ماندگار شود، باید کیفیت را فدای کمیت کرد و نگذاشت تا از کیفیت کباب بناب کاسته شود.

ایجاد دبیرخانه دائم برای جشنواره ملی کباب بناب

فرماندار بناب نیز گفت: جشنواره کباب بناب را باید به سمتی ببریم ضمن اینکه محل مخصوصی برای برگزاری جشنواره اختصاص داده می شود، مهمانان در کنار آن از سایر پتانسیل و ظرفیت شهرستان نیز استفاده کنند و در اقتصاد شهر تأثیرگذار باشد.

امین رفیعی اظهارکرد: چهار روز برگزاری جشنواره کباب بناب در مجموع رضایت مندی مراجعان را به دنبال داشت.

وی با اشاره به اینکه پس از چهار دوره برگزاری جشنواره کباب بناب باید نقاط ضعف و قوت آن آسیب شناسی و برای دوره پنجم تقویت شود؛ افزود: این جشنواره جزو معدود جشنواره هایی است که به مدت ۴ روز برگزار می شود و از اول صبح تا ۱۲ شب ادامه می یابد و برای اجرای آن با این حجم کار تمهیداتی صورت گرفته بود.

وی تصریح کرد: استقبال قریب به ۱۰۰ هزار نفر طبق گفته مسئولان برگزاری از این جشنواره آمار بسیار مناسبی است که در نهایت آرامش و سلامت کامل برگزار شد و این نشان داد که هماهنگی و همسویی در بین عوامل برگزاری و عوامل نیروی انتظامی در سطح بالایی وجود داشته است

ارسال نظر