جشن صد سالگی تئاتر در مرند برگزار می‌شود

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مرند از برگزاری جشن صد سالگی تئاتر در این شهرستان خبر داد و گفت: این مراسم، امسال در جهت معرفی هرچه بیشتر شاخصه های فرهنگی شهرستان برگزار می‌شود.

مهدنیوز – سرویس فرهنگ و هنر: مهران فرجی در جلسه هماهنگی برگزاری جشنواره تئاتر منطقه ای مرند، ضمن اشاره به سابقه تئاتر در جهان خاطرنشان کرد: تئاتر با وجود قدمت بسیار، از جمله هنرهای مدرن و اجتماعی است که دارای جایگاه ویژه بوده و با مخاطب خود ارتباط برقرار می کند.
وی با بیان اینکه تئاتر در ادبیات فاخر شهرستان مرند نیز مشاهده می شود، افزود: جشنواره منطقه ای تئاتر در راستای معرفی فرهنگ و تمدن شهرستان، از روز ۸ تا ۱۰ آبان به مدت ۳ روز در مرند برگزار می شود.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مرند گفت: گروه های نمایشی از شهرستان های مرند، جلفا و شبستر در این جشنواره حضور دارند که بعد از اعلام فراخوان متون مربوطه، ۲۵ اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال و ۱۱ اثر به جشنواره راه یافته است.
وی در ادامه به نقش تئاتر در رونق شهر اشاره کرد و اظهار داشت: برگزاری جشنواره های تئاتر، موجب پویایی شهر و به تبع آن، جذب سرمایه گذار و نیز درآمدهای جنبی به شهرستان می شود.
فرجی ابراز امیدواری کرد: با همکاری کلیه نهادها و ادارات مرتبط، جشنواره منطقه ای به نحو احسن در مرند برگزار شود.
رئیس شورای اسلامی شهر مرند نیز تئاتر را زبان گویای قابل فهم برای مردم دانست و گفت: سابقه صد ساله تئاتر در شهرستان، نشان از رشد فرهنگ و تمدن مرند است.
فرامرز آخوندی اعلام کرد: با توجه به اینکه برگزاری جشنواره تئاتر، برای کل مجموعه شهرستان مفید است، سعی خواهیم کرد در حد توان به برگزاری بهتر آن کمک کنیم.

ارسال نظر