حضور مردم در ۲۲ بهمن توطئه یکساله دشمن را نقش بر آب کرد

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن سال ۹۷ در جمع پرشور و میلیونی راهپیمایان تهرانی، گفت: این حضور به آن معنا است که دشمن به اهداف شوم خود نخواهد رسید و راه و مسیر انقلاب به همان صورت ۴۰ سال گذشته ادامه خواهد یافت.
وی با اشاره به اینکه ۲۲ بهمن امسال ویژگی های خاص خود را دارد، گفت: از یک طرف همزمان است با چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران و ملت ایران وارد چهل و یکمین سال پیروزی انقلاب اسلامی می شود.
روحانی ادامه داد: از طرف دیگر امسال ایام دهه فجر عطر و بوی فاطمی دارد. همان بزرگواری که در سایه تعالیم پدرش، همسرش و فرزندانش ملت ما توانسته در برابر همه قدرت ها و ابرقدرت ها بایستد و به پیروزی دست یابد.
رییس جمهوری همچنین گفت: از طرف دیگر امسال در شرایطی جشن ۲۲ بهمن را برگزار می کنیم که در برابر توطئه آمریکای جنایتکار و صهیونیسم و ارتجاع منطقه مردم ما را در فشار و تحریم قرار داده اند.
وی تصریح داد: امروز حضور مردم در این راهپیمایی عظیم به این معنا است که نقشه های یکساله دشمنان نقش بر آب شده است.
روحانی گفت: خداوند بزرگ را سپاس می‌گویم که ملت بزرگ ایران را در ۴۰ سال پیش بر استبداد و استعمار و وابستگی‌ها رهانید و این ملت توانست نظام جمهوری اسلامی را در این سرزمین استقلال بخشد.
روحانی گفت: انقلاب اسلامی ما برای حراست و حفاظت از ایران اسلامی عزیز بود. مردم ما به خوبی می‌دانند که در ۲۰۵ سال قبل بخش بزرگی از مناطق شمالی ایران و قفقاز در دوران پادشاهان خائن قاجار از ایران جدا شد. ۱۹۱ سال پیش بخش دیگری از شمال ایران را از این سرزمین مادری جدا کردند.
رییس جمهوری ادامه داد: ۱۷۲ سال قبل بخش بزرگی از شمال غرب از ایران جدا شد.۱۶۳ سال پیش بخش مهمی از شرق ایران از کشور ما جدا شد و ۱۳۸ سال قبل بخشی از شمال شرق ایران از ایران جدا شد.
وی اضافه کرد:صد سال پیش بخش بزرگی از جنوب ایران که امروز بعنوان چند کشور در جنوب خلیج فارس هستند از ایران جدا شد و حتی ۴۷ سال پیش، ۷ سال قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، در زمان رژیم خائن پهلوی بخش مهمی از جنوب کشور ایران که همواره در جغرافیا بعنوان استان چهاردهم ایران می آموختیم، به دست خیانت بار پهلوی از ایران جدا شد.
روحانی خاطرنشان کرد:در عرض این چند دهه در دوران شاهان سست عنصر قاجار و پهلوی دو سوم ایران را از ایران جدا کردند و این بدان معنا است که رژیم‌های گذشته ما علاوه بر اینکه بر دین مردم و فرهنگ مردم و رفاه مردم و بر زندگی مردم خیانت کردند،بر تمامیت ارضی ایران هم خیانت کردند.
روحانی اظهارداشت:برخی از مردم یادشان هست که ۱۰۰ سال پیش و یا تاریخ را خوانده اند؛ در جنگ جهانی اول چگونه شمال ایران، غرب ایران، و جنوب ایران توسط سه قدرت اشغال شد و در هفتاد و هفت سال پیش در زمان پهلوی اول در جنگ جهانی دوم علیرغم بی طرفی ایران متفقین ایران را به شمال و جنوب تقسیم کردند و بر این کشور مسلط شدند و به شاه دستور دادند که از ایران باید خارج شود.
وی ادامه داد: او همه شرایط متفقین را پذیرفت به شرط آنکه بعد از او پسر او شاه ایران شود، این خیانت های آشکار پادشاهان و آنهایی که بر اریکه قدرت تکیه زده بودند، نسبت به ملت بزرگ ایران بود.

ارسال نظر