خدابخش: توسعه مترو با همت مشترک شهرداری تبریز و دولت سرعت می‌گیرد

مجید خدابخش در حاشیه بازدید در گفتگو با خبرنگاران خاطرنشان کرد: پروژه قطار شهری تبریز از اوایل دهه ۸۰ شروع شده و تاکنون ۲ هزار میلیارد تومان صرف این پروژه شده است.

 استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به نقش شهرداری تبریز در هزینه گذاری مترو اظهار داشت: طبق گزارش ها، شهرداری تبریز از سال ۹۲، بخش عمده ای از هزینه گذاری ها را عهده دار شده است و بر این اساس، شاهد پیشرفت های خوبی در چهار سال گذشته در خط ۱ بوده ایم؛ با این حال، تکمیل خط یک، نیازمند ۶۰۰ میلیارد تومان است که  امیدواریم سال آینده با همکاری دولت و شهرداری تبریز، گام های مهمی برای تامین این رقم برداشته شود.

وی متذکر شد: امسال ۳۰۰ میلیارد تومان توسط دولت و شهرداری تبریز برای پروژه مترو پیش بینی شده است؛ در عین حال باید برای تسریع در پروژه، منابع مالی مختلف داخلی و خارجی را مد نظر قرار دهیم.

خدابخش، به منابع خارجی پروژه اشاره و خاطرنشان کرد: خوشبختانه مقدمات تحقق۴۲۰ میلیون دلار برای خط دوم فراهم شده و به امید خدا، از طریق بانک عامل پیگیری می کنیم تا با گشایش ال سی، خط دوم با سرعت بیشتری پیگیری شود.

 استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر بهره گیری از ظرفیت های قانونی برای تقویت پشتوانه های مالی مترو افزود: هر یک از نمایندگان محترم استان در مجلس، ظرفیت مهمی به شمار می روند که در آستانه تدوین قانون برنامه و بودجه سال ۹۷ می توانند در قالب ردیف بودجه مستقل، پشتیبان پروژه مترو باشند.

خدابخش با قدردانی از تلاش شبانه روزی عوامل فنی و اجرایی مترو گفت: هم اکنون بیش از ۱ هزار نفر از عوامل فنی و اجرایی در حال فعالیت در بخش های مختلف پروژه مترو هستند؛ با این پشتوانه و با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، مصمم هستیم منابع مالی را تقویت کنیم، تا به امید خدا تا پایان سال ۹۷ شاهد بهره برداری از خط ۱ مترو باشیم.

وی اظهار داشت:  مترو در صرفه جویی در وقت، کاهش ترافیک و کاهش آلودگی هوا نقش تعیین کننده دارد و از این رو، در نخستین روزهای مسئولیت در استان، از این پروژه بازدید کردیم.

ارسال نظر