خط‌کشی یک هزار و ۶۳۴ کیلومتر از جاده‌های آذربایجان‌شرقی

رئیس اداره حریم و ایمنی راه‌های آذربایجان‌شرقی گفت: یک هزار و ۶۳۴ کیلومتر از جاده‌های استان در نیمه نخست امسال خط‌کشی شد.

مهدنیوز – عباسعلی شیری، با بیان اینکه این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۳۳ درصد رشد یافته است، افزود: در نیمه نخست سال گذشته یک هزار و ۱۰۰ کیلومتراز راه های استان خط کشی شده بود.

وی اظهار داشت: در زمان کنونی عملیات خط کشی در برخی از راه های شریانی آذربایجان شرقی با اولویت روکش آسفالت و نقاط مه گیر از سوی ماموران راهداری ادامه دارد.

شیری، ادامه داد: در این مدت شیب شیروانی راه های استان به طول ۱۵۰ کیلومتر و ۱۵ نقطه تی شکل در راه های حادثه خیز برای جلوگیری از بروز تصادفات احتمالی اصلاح شده است.

آذربایجان شرقی دارای ۲۳۵ کیلومتر آزادراه، ۴۵۳ کیلومتر بزرگراه، ۹۲۲ کیلومتر راه اصلی، ۲ هزار و ۷۵ کیلومتر راه فرعی و ۱۰ هزار و ۴۴۱ کیلومتر راه روستایی است.

نبود یا از بین رفتن خط کشی جاده ها از علل اصلی وقوع تصادفات رانندگی به ویژه در هنگام شب و مه آلود بودن جاده هاست که همه ساله جان شماری از هموطنان مان را در آذربایجان شرقی می گیرد.

هر چند آمار مستندی از مرگ و میر ناشی از نبود یا از بین رفتن خط کشی جاده ها در دست نیست، اما پلیس راه و کارشناسان امر بر غیرقابل انکار بودن این واقعیت تاکید دارند.

به عنوان نمونه بخش عمده ای از جاده ۹۰ کیلومتری تبریز – اهر در فصول سرد سال از صبح تا شب پوشیده از مه است و فاصله دید افقی در آن به کمتر از ۲۰ متر کاهش می یابد که همین امر در صورت نبود خط کشی به عاملی برای  خروج از جاده تبدیل می شود./ایرنا

ارسال نظر