خوشحالم که توانستم با ترانه سنی دئییرلر شادی را به مردم هدیه کنم

خواننده ترانه معروف «سنی دئییرلر» در گفتگوی اختصاصی با مهدنیوز از اینکه توانسته است با یک ترانه شادمانی را به مردم هدیه کند، احساس رضایت و خوشحالی کرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری مهدنیوز، ابراهیم علیزاده با اشاره به این موضوع گفت: هیچ تلاشی برای معروف شدن این ترانه نشده است و مردم به صورت خودجوش از این ترانه خوششان آمده و آن را تبدیل به چالش کرده اند.

وی با بیان اینکه اصلا فکر نمی کردم این ترانه با استقبال اینچنینی روبرو شود، تاکید کرد: ریتمیک بودن ترانه باعث شده است که مردم از آن استقبال کنند و با توجه نگرانی عموم مردم از بحران دریاچه ارومیه، شعرهایی که در مورد دریاچه ارومیه و شهر ارومیه در ابتدا می خوانم نیز باعث استقبال بیشتر مردم شده است.

علیزاده با قبول اینکه ترانه سنی دئییرلر چند قدم جلوتر از خواننده خود حرکت می کند و خواننده اثر کمتر شناخته شده است، خاطرنشان کرد: واقعیت این است که استفاده از فضای کنونی را سو استفاده می دانم و اینکه عکس العمل ها و نظرات مردم را در مورد کارم ببینم بیشتر لذت می برم.

وی افزود: به دنبال افزایش فالور و شناخته شدن نبوده ام و سعی کرده ام که بیشتر کارم مطرح شود تا اینکه خودم به عنوان خواننده اثر مطرح شوم.

خواننده ترانه سنی دئییرلر، با اشاره به صمیمیت موجود در شعر و ترانه این اثر، سادگی و صمیمیت را از دلایل مطرح شدن چالش دانسته و تاکید کرد: واقعیت این است، من این ترانه را در یک عروسی اجرا کرده ام. آنچه که به عنوان شعرهای ابتدایی نیز خوانده ام و حرف هایی که زده ام هم احساسات واقعی ام بوده است که همین صمیمیت به شنونده ها نیز منتقل می شود.

علیزاده در ادامه تصریح کرد: شعرهای ابتدایی را خودم سروده ام و این ترانه اگرچه ترانه ای قدیمی است اما من برخی از قسمت های آن را تغییر داده و تنها با بهره گرفتن از بخش هایی از ترانه قدیمی در واقع اثر جدیدی را خلق کرده ام تا تکراری نخوانده باشم.

وی با اشاره به انتقادهایی که در مورد این چالش می شود، عنوان کرد: در این ترانه هیچگاه نخواسته ام سیاست زده شوم یا اینکه برنامه ریزی و هدف خاصی داشته باشم. اینکه گفته می شود، در این فضای اقتصادی چالش سنی دئییرلر می خواهد ذهن مردم را از مشکلات کشور منحرف کند، انصاف نیست.

خواننده ترانه سنی دئییرلر، در پایان گفت: تا چند ماه آینده ترانه های جدیدی را تقدیم علاقمندان خواهم کرد و تا زمانی که توان کار دارم، به اینکه فرزند آذربایجان هستم افتخار می کنم و ترانه هایم را تقدیم آذربایجان خواهم کرد.

ابراهیم علیزاده، خواننده ای است که این روزها ترانه اش با عنوان «سنی دئییرلر» به چالشی در ایران و سایر کشورهای جهان تبدیل شده است. ترانه ای با قدمت ۴۰ ساله که توسط ابراهیم علیزاده با تغییرات زیاد در یک عروسی خوانده شده و خیلی زود فضای مجازی را پر کرد. علیزاده متولد ۱۳۶۶ در شهر شوط از شهرهای نزدیک ماکوست که خوانندگی را از ۶ سالگی آغاز کرده است و آواز را به صورت تجربی یاد گرفته است.

سنی دئییرلر یکی از ماهنی های عاشیقی است که توسط یکی از عاشیق های آذربایجان غربی و بر اساس یکی از آهنگ های فولکلور شهر نقده خوانده شده است. در واقع سنی دئییرلر یک «سولدوز هاواسی» است. ‌این ترانه برای اولین بار در سال ۱۳۵۶ و در نقده و توسط عاشیق «محمدعلی محمودی» خوانده شده است. عاشیق محمودی پس از استقبال مردم نسخه دیگری از این ترانه را با کمی تغییرات در سال ۱۳۷۰ منتشر کرده است. در سال ۱۳۷۴ نیز «اسد رهسپار» یکی دیگر از هنرمندان شهر نقده ( سولدوز ) سنی دئییرسن را با همان آهنگ خوانده است.

 

ارسال نظر