در مورد بند جنجالی مذاکره با تونی اولیویرا

با پایان لیگ برتر و فسخ قرارداد لیکنز سرمربی بلژیکی تراکتور، نام بسیاری از مربیان بزرگ و کوچک برای هدایت این تیم در رسانه‌ها مطرح شد که در این بین نام تونی اولیویرا سرمربی محبوب تراکتوری‌ها نیز دیده می‌شد. در هفته‌های گذشته بسیاری از فن پیج های تراکتوری با نظرسنجی و موافقت هفتاد درصدی هواداران برای بازگشت تونی، خواستار مذاکرات جدی باشگاه با این سرمربی بودند.

مهدنیوز – سرویس ورزش: با پایان لیگ برتر و فسخ قرارداد لیکنز سرمربی بلژیکی تراکتور، نام بسیاری از مربیان بزرگ و کوچک برای هدایت این تیم در رسانه‌ها مطرح شد که در این بین نام تونی اولیویرا سرمربی محبوب تراکتوری‌ها نیز دیده می‌شد. در هفته‌های گذشته بسیاری از فن پیج های تراکتوری با نظرسنجی و موافقت هفتاد درصدی هواداران برای بازگشت تونی، خواستار مذاکرات جدی باشگاه با این سرمربی بودند.
تا اینکه چند روز قبل تونی اولیویرا از پیج رسمی خود اعلام کرد؛ مذاکرات خوبی با باشگاه داشته و فقط به دلیل یک بند از قرارداد که به نظرش ناعادلانه بوده، به توافق نرسیده و راه را برای انتخاب مربی دیگری باز کرده است. او در پایان بیانیه‌اش تاکید کرده که این بند به مسائل مالی ارتباطی ندارد و مبلغ پیشنهادی باشگاه بیشتر از خواسته‌اش است.
بلافاصله بعد از بیانیه تونی اولیویرا، باشگاه تراکتور نیز در بیانیه‌ای ضمن تایید مذاکره با این سرمربی پرتغالی اعلام کرد؛ این سرمربی برای انتخاب دستایارنش از اختیارات تام برخوردار است، فقط بنا به دلایلی پسرش، آنتونیو اولیویرا نمی‌تواند در کادر فنی تراکتور حضور داشته باشد و فقط در صورتی که تونی این بند را بپذیرد، مذاکرات ادامه خواهد داشت.
بعد از این بیانیه مشخص شد؛ بند ناعادلانه مورد نظر سرمربی محبوب تراکتوری‌ها، عدم همراهی پسر و پدر برای هدایت تراکتور است. اما هر دو بیانیه کدهای واضحی به مخاطبان و هواداران می‌دهد که هواداران فهیم تراکتور نیز بر آن واقف‌اند.
در بیانیه تونی، هیچ اشاره‌ای به این بند ناعادلانه و غیر منطقی نشده و تونی اولیویرا به خاطر رفتار حرفه‌ای و رعایت حقوق باشگاه هیچ توضیحی در مورد جزییات این بند عنوان نکرده و روشنگری در این مورد را به باشگاه واگذار کرده است. کد دوم بیانیه این سرمربی، اشاره او به توافق مالی با باشگاه و اینکه مبلغ پیشنهادی باشگاه از مبلغ درخواستی وی بیشتر بوده است. همه می‌دانیم در سال‌های نه چندان دور، زمانی که این سرمربی دوباره به تبریز برگشت، برخی از افراد معلوم الحال، او را به خاطر شکایتش به فیفا برای دستمزدی که نگرفته بود، تحت فشار قرار دادند. در حالی که این سرمربی بعد از نا امیدی از گرفتن مطالباتش مجبور به شکایت شده بود و هرگز توقع بیشتری از آنچه که حقش بود، نداشت. در واقع همه تلاششان این بود تا تونی اولیویرا را فردی پول دوست و طمع کار در چشم هوادار جلوه دهند که هوادار آگاه‌تر از تصوراتشان بود و این حربه نیز نگرفت.
و اما کدهایی که در بیانیه باشگاه جای گرفته است، اول اینکه در بیانیه باشگاه به دلایل و جزئیات این بند غیرمنطقی اشاره نشده است. آیا باشگاه ایراد فنی بر پسر تونی اولیویرا گرفته است یا مشکلات دیگری وجود دارد که هوادار از آن بی خبر است. با علم به اینکه آنتونیو اولیویرا مدرک مربیگری دارد و دوره های آموزشی یوفا را گذرانده است، پس باشگاه نمی‌تواند چنین ایرادی از پسر تونی بگیرد. پس دلیل گنجاندن این بند در قرارداد تونی اولیویرا محبوب چه می‌تواند باشد؟
نکته دومی که در بیانیه باشگاه وجود دارد؛ باشگاه همه تلاشش را کرده است تا نشان دهد به قول اهالی فوتبال، توپ را به زمین حریف انداخته است. یعنی چون تونی اولیویرا این بند را قبول نکرده، مذاکرات به بن بست خورده است و باشگاه علاقمند و راغب به ادامه مذاکرات بوده و هست. اما از دید هواداران شاید باشگاه در ظاهر توپ را در زمین تونی انداخته اما بدبختانه این توپ گل نشده و نمی‌شود چون همه می‌دانیم؛ تونی اولیویرا ملقب به آتا تونی در سال های گذشته نیز به حق، بدون پسرش دستیارش در هیچ تیمی حاضر نمی‌شود چه در ایران چه در هر کشور دیگری…

*** مریم چرخ انداز / روزنامه نگار

ارسال نظر