دفتر پژوهشکده ایلخانی شناسی تبریز افتتاح شد

دفتر پژوهشکده ایلخانی شناسی تبریز زیر نظر انجمن تاریخی فرهنگی غازانیه تبریز آغاز به کار کرد.

به گزارش مهدنیوز، دفتر پژوهشکده ایلخانی شناسی تبریز، ۱۴ بهمن ۹۷ با حضور حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم، امام جمعه تبریز، در مجموعه فرهنگی مذهبی سیدحمزه افتتاح شد.

پژوهش در تاریخ و معماری اماکن تاریخی منتسب به دوره ایلخانی به‌ عنوان درخشان‌ترین دوره‌ تاریخی تبریز از جمله اهداف فعالیت این پژوهشکده عنوان شده است.

تلاش در شناساندن و پژوهش در هویت ایلخانی محله سرخاب و مجموعه سید حمزه، همکاری با دانشگاه‌ها و محافل آکادمیک، اجرای برنامه‌های گردشگری و تلاش در ارتقای سطح گردشگری تبریز از دیگر برنامه های پژوهشکده ایلخانی شناسی تبریز است.

به گفته مسئولان این پژوهشکده، مراسم افتتاح عمومی پژوهشکده نیز در روزهای آتی برگزار خواهد شد و تاریخ دقیق این مراسم به اطلاع علاقمندان به فرهنگ و تاریخ تبریز و عموم مردم خواهد رسید.

دوره ایلخانی یکی از درخشان ترین دوره های تاریخی در تبریز است و تبریز در این دوره به یکی از شهرهای مطرح دنیا در حوزه هایی چوخ دانش، تجارت و هنر تبدیل شده بود. مجموعه تاریخی شنب غازان تبریز، در آن دوران، زبانزد جهانیان بوده است ولی هم اکنون آثار معدودی از این مجموعه تاریخی و دیگر آثار دوره ایلخانی در تبریز باقی مانده است.

 

گزارش تصویری این مراسم را اینجا ببینید

 

ارسال نظر