×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه‌های خبری

true
   دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷  
it is true
true
true
دوپینگ کابینه پیشنهادی روحانی با وزیر جوان دهه شصتی

حسن روحانی در اولین کنفرانس خبری پس از پیروزی درانتخابات ریاست جمهوری دوازدهم وعده داد کابینه آینده حداقل ۵ سال جوان‌تر شود. سن بالای کابینه دولت یازدهم با میانگین سنی ۶۱/۳ همواره مورد انتقاد حامیان و منتقدان دولت بوده که اکنون حسن روحانی با معرفی کابینه‌ای با میانگین سنی ۵۸/۲ توانست کابینه‌ای جوان‌تر نسبت به دولت قبل به مجلس معرفی کند، البته وزیر علوم، تحقیقات و فناوری هنوز معرفی نشده که شاید معرفی او، این میانگین سنی را کمی تغییر دهد.

در کابینه روحانی همه افراد پیشنهادی کابینه به جز یک نفر بالای ۵۰ سال سن دارند و حداقل هفت نفر از این افراد بالای ۶۰ سال سن، پس سئوال اینجاست که چطور شده که کابینه جدید سه سال جوانتر شده است؟

پاسخ این سئوال در معرفی جوانی ۳۶ ساله به نام محمدجواد آذری جهرمی، به عنوان وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات نهفته است که توانسته به عنوان دوپینگ سنی کابینه پیشنهادی، سن و سال آن را تا حدود زیادی کاهش دهد.

در کابینه روحانی در حالی جهرمی ۳۶ سال سن دارد که محمود علوی، وزیر پیشنهادی اطلاعات ۶۳ ساله است.

سئوال اساسی اینجاست که وقتی حسن روحانی توانسته است به جوانی ۳۶ ساله برای وزارتخانه‌ای مهم اعتماد کند چرا این اعتماد به سایر وزارتخانه‌ها انتشار نیافته و جوانان دیگری برای تصدی پست وزارت در دولت روحانی معرفی نشده‌اند. البته گفته می‌شود که روحانی برای انتخاب همین یک عضو جوان کابینه خود نیز تحت فشار بوده است اما معرفی فردی از نسل مدیریتی دیگر می‌تواند این نوید را هم بدهد که در آینده شاهد حضور جوانان دیگری در پست‌های حساس کشور باشیم.

وزرای پیشنهادی روحانی اگرچه تجربه لازم در حوزه‌های مختلف مدیرتی دارند اما همین افراد خود بعد از طی مدارج مدیریتی مختلف در این جایگاه قرار گرفته‌اند و درواقع چندین و چند سال است که پست‌های مدیریتی با حضور و نظر آنان اداره می‌شود.

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


falseارسال