راهیابی ۸ اثر به مرحله نهایی جشنواره تئاتر منطقه ۲ آذربایجان‌شرقی

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مرند از راهیابی ۸ گروه نمایشی از شهرستان های مرند، جلفا و شبستر به مرحله نهایی جشنواره تئاتر منطقه ۲ آذربایجان‌شرقی خبر داد.

مهدنیوز – سرویس فرهنگ و هنر: مهران فرجی اعلام کرد: گروه های نمایشی راه یافته به مرحله نهایی جشنواره تئاتر منطقه ای آذربایجانشرقی، صبح و عصر روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ۸ و ۹ آبان ماه در مجتمع فرهنگی و هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مرند به اجرای عمومی خواهند پرداخت.
وی اعلام کرد: مراسم اختتامیه این جشنواره نیز روز جمعه ۱۰ آبان ماه با حضور مسئولان استانی و شهرستانی در مرند برگزار می شود.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مرند در خصوص داوران این جشنواره نیز گفت: نازیلا ایرانزاد بنام، فرزاد تقی لر و رامین راستی بعنوان داور در نخستین جشنواره تئاتر منطقه ۲ آذربایجانشرقی حضور خواهند داشت.
وی همچنین به جدول زمان بندی اجرای نمایش های این جشنواره اشاره کرد و افزود: نمایش های «پائیز» نوشته نادر برهانی مرند و کارگردانی امیرعلی محمدزاده ساعت ۱۱، «یک اتاق با دو در» به نویسندگی محمود ناظری و با کارگردانی احمدرضا صبری از شبستر ساعت ۱۲، «ترانه های تلخ تارا» به نویسندگی فریدون ولائی و کارگردانی مهدی کیفری علمداری از جلفا ساعت ۱۶ و «آخرین نامه» به نویسندگی مهرداد کوروش نیا و کارگردانی حامد ترابی نهاد ساعت ۱۷:۳۰ دقیقه چهارشنبه در سالن اصلی و پلاتو اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مرند به روی صحنه خواهند رفت.
فرجی اضافه کرد: نمایش های «دو مرد و یک نیمکت» به نویسندگی چیستا یثربی و کارگردانی حمید جلیلی ساعت ۱۱، «مسافران» به نویسندگی محمد رحمانیان و کارگردانی امین حاجی اکبری از شبستر ساعت ۱۲، «تو را از من گرفتی» نوشته اکبر صادقی و کارگردانی علی پاداش اصل و «دل سفید» نوشته مهدی صالحیار و کارگردانی رضا کوه کمری نیز روز پنجشنبه اجرا خواهد شد.
نخستین جشنواره تئاتر منطقه ۲ استان آذربایجان شرقی با حضور گروه های نمایشی از شهرستان های مرند، جلفا و شبستر از ۸ تا ۱۰ آبان ماه به میزبانی مرند برگزار می شود.

ارسال نظر