رقابت نمایندگان مجلس آذربایجان شرقی

از۱۹ نماینده مجلس دهم، ۱۶ نفر از آنها در انتخابات دوره یازدهم ثبت‌نام کردند که از این تعداد صرفا پنج نفر موفق به حضور در پارلمان یازدهم شدند.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی دوم اسفندماه همزمان با سراسر کشور در ۱۳ حوزه انتخابیه آذربایجان شرقی برگزار شد و نتیجه قطعی ۱۲ حوزه انتخابیه مشخص شد. انتخابات در یک حوزه انتخابیه میانه  ( برای انتخاب یک کانیدا به مرحله دوم رفت و مهدی اسماعیلی از این حوزه به مجلس راه یافت) نیز به دور دوم کشیده شد.

سرگذشت نمایندگان مجلس دهم چه شد؟

از ۱۹ نمایندگان مجلس دهم که از ۸ خرداد ۹۵ بر روی صندلی‌های سبز بهارستان مستقر شدند،۱۶ نفر از آنها در انتخابات دوره یازدهم ثبت‌نام کردند.

در این دوره از انتخابات بی مقدار نماینده مردم تبریز، سلمان خدادادی نماینده مردم ملکان و محمد حسن‌نژاد برای رقابتهای مجلس یازدهم وارد گود نشدند.

زهرا ساعی نماینده مردم فعلی مردم تبریز و جلیل جلیلی نماینده مردم مراغه ( نتوانست به مراغه انتقال یابد) از حوزه انتخابیه تهران رقابت‌های انتخاباتی شدند که نتوانستند در این حوزه نیز آرای مردم را کسب کنند.

۱- مسعود پزشکیان تبریز، آذرشهر، اسکو اصلاح‌طلب/ عضو فراکسیون امید

۲- احمد علیرضابیگی، تبریز، آذرشهر، اسکو، اصولگرا

۳ – محمدحسین فرهنگی، تبریز، آذرشهر، اسکو، اصولگرا

۴ – یوسف داوودی، سراب، مستقل

۵ سیدحمزه امینی، هشترود، مستقل

وضعیت ۱۹ نماینده حاضر در رقابت‌های انتخاباتی چه شد؟

پس از اعلام نتایج انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی مشخص شد که تعداد کمی از نمایندگان مجلس دهم توانسته‌اند به مجلس یازدهم راه یابند.

تبریز، آذرشهر، اسکو 

۱ـ پزشکیان ( اصلاح طلب) نماینده دور دهم ( فعلی) مردم تبریز

۲ـ علیرضا بیگی ( اصولگرا) نماینده دور دهم ( فعلی) مردم تبریز

۳ ـ متفکر آزاد ( اصولگرا)

۴ ـ میرتاج‌الدینی ( اصولگرا)

۵ ـ فرهنگی ( اصولگرا) نماینده دور دهم ( فعلی) مردم تبریز

۶- علیرضا منادی ( مستقل)

میانه 

۱- علی اسماعیلی ( اصولگرا)

۲-  علی شامی ( مستقل) مرحله دوم

۳ – بهنام صفایی ( اصلاح طلب) مرحله دوم

اهر و هریس

۱ – احمد محرم‌زاده ( اصولگرا )

مراغه و عجب‌شیر

۱-  علی علیزاده  (اصولگرا)

هشترود و چاراویماق

۱-  سیدحمزه امینی (مستقل) نماینده دور دهم ( فعلی) مردم هشترود

ورزقان

۱-  الله‌وردی‌دهقانی ( اعتدال)

بناب

شیخ رضا باقری ( مستقل)

بستان آباد

۱ – غلامرضا نوری ( اعتدال)

کلیبر، هوراند و خداآفرین

۱ – حسین حاتمی (اصولگرا)

ملکان

۱ – سید‌علی موسوی ( اصولگرا)

شبستر

۱ – جعفر راستی (اصولگرا)

سراب و مهربان

۱ – یوسف داودی  (مستقل) نماینده دور دهم ( فعلی) مردم سراب

مرند و جلفا

۱ – معصومه پاشایی (مستقل)

ارسال نظر