رقابت ۳۶۴ نفر در آذربایجان‌شرقی برای نشستن بر ۱۹ کرسی مجلس

مهلت فعالیت‌های تبلیغاتی نامزدهای یازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی از بامداد امروز آغاز شد.

فارس: مهلت فعالیت‌های تبلیغاتی نامزدهای یازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی لحظاتی پیش آغاز شد.

بر اساس اعلام ستاد انتخابات وزارت کشور، این مهلت، طبق ماده ۵۶ قانون انتخابات مجلس و ماده ۴۰ آئین‌نامه اجرایی آن درباره زمان شروع و پایان فعالیت‌های تبلیغاتی نامزدها، بامداد امروز پنجشنبه ۲۴ بهمن آغاز شد.

مهلت فعالیت‌های تبلیغاتی نامزدهای یازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی ساعت هشت صبح روز پنجشنبه اول اسفند به پایان می‌رسد.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز جمعه دوم اسفند در سراسر کشور برگزار خواهد شد.

علیار راستگو رئیس ستاد انتخابات استان با اشاره به آغاز تبلیغات نامزدهای انتخابات مجلس از ساعت ۲۴ امشب، گفت: فرمانداران از اولین ساعات شروع تبلیغات، فعالیت‌های تبلیغاتی نامزدها را رصد کرده و با اقدامات غیرقانونی و تبلیغات غیرمجاز نامزدها با قاطعیت برخورد کنند.

راستگو، آخرین آمار نامزدهای تائید صلاحیت‌ شده در ۱۳ حوزه‌ انتخابیه استان را ۳۶۴ نفر معادل ۵۲٫۹ درصد داوطلبان اعلام کرد.

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان‌شرقی، آمار رأی‌اولی‌ها در انتخابات دوم اسفند امسال را ۱۴۵ هزار و ۲۹۴ نفر اعلام کرد و تصریح کرد: تعداد واجدان شرایط رأی دادن در استان، دو میلیون و ۹۷۷ هزار و ۸۰۰ نفر است که یک‌میلیون و ۵۰۲ هزار نفر از آنها مرد و بقیه زن هستند.

وی  ادامه داد: در شهرستان تبریز، یک میلیون و ۳۷۹ هزار و ۷۷۰ نفر واجد شرایط رأی دادن در انتخابات پیش رو هستند که از این تعداد ۶۹۱ هزار را مردان و بقیه را زنان تشکیل می‌دهند.

راستگو با تاکید بر لزوم قانونمداری داوطلبان و هواداران آنان اضافه کرد: تمام اقدامات خلاف قانون در استان رصد می‌شود در صورت هرگونه تخلف، ابتدا تذکر، ارشاد و راهنمایی انجام خواهد شد و اگر توجه نشود برخورد قانونی صورت می‌گیرد.

ارسال نظر