×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه‌های خبری

true
   سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷  
it is true
true
true
رهبرانقلاب حکم تنفیذ را اعطا کرد

خبرگزاری ایسنا: ریاست جمهوری دکتر حسن روحانی توسط رهبر معظم انقلاب تنفیذ شد
لحظه به لحظه با مراسم تنفیذ روحانی
۱۱:۱۴: بوسه حسن روحانی بر شانه رهبر انقلاب پس از تنفیذ
رهبر انقلاب حکم تنفیذ روحانی را اعطا کردند
۱۱:۱۳: آغاز سخنرانی روحانی در مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری.

۱۱:۱۱: تنفیذ حکم دوزادهمین دوره ریاست جمهوری توسط رهبر انقلاب به حسن روحانی
رهبر انقلاب حکم تنفیذ روحانی را اعطا کردند
۱۱:۰۷: متن حکم  تنفیذ مقام معظم رهبری برای ریاست جمهوری دکتر حسن روحانی

بسم الله الرّحمن الرّحیم

خداوند متعال را سپاس میگویم که در آزمون سیاسی و اجتماعی بزرگ دیگری، ملّت عظیم‌الشأن ایران را سرافراز فرمود و حضور مبارک آنان را در یکی از اساسی‌ترین اقدامات ملّی، گامی بلند در جهت حراست از عزّت و امنیت کشور و ابّهت نظام مقدس جمهوری اسلامی قرار داد.

انتخابات پر شور و صفوف طولانی رأی‌دهندگان در سراسر کشور و نصاب درخشانِ شرکت‌کنندگان در انتخاب رئیس‌جمهور و آنگاه رأی بالای شخصیتِ منتخب، همگی نشانه‌های روشن  از موفّقیّت نظام اسلامی در تحکیم و تثبیت جمهوریّت و خصلتِ مردمی این نظام انقلابی است، و این یکی از اساسی‎ترین و مهمترین توانمندیهای بی‌شمار کشور اسلامی عزیز ما است که دستیابی به آرمانهای والای انقلاب را ممکن میسازد و آینده‌ی روشن کشور و ملّت را نوید میدهد.
اکنون با استمداد از هدایت و عنایت پروردگار و در سایه‌ی توجّهات حضرت ولی‌الله‌اعظم ارواحنا فداه و با تبرّک و تفأل به همزمانی با ایام ولادت حضرت امام ابی‌الحسن‌الرضا علیه‌آلاف‌التحیهوالثناء، اینجانب به پیروی از گزینش ملّت ایران، رأی آنان را تنفیذ و دانشمند محترم جناب حجه‌الاسلام آقای دکتر حسن روحانی را به ریاست جمهوری اسلامی ایران منصوب میکنم و با دعا برای موفّقیّت ایشان، مؤکداً توصیه میکنم که این منصب خطیر را وسیله‌ئی برای کسب رضای الهی و ذخیره‌ئی برای هنگامه‌ی لقاء پروردگار قرار دهند و همّت خود را متوجه استقرار عدالت، و جانبداری از محرومان مستضعف، و اجرای احکام اسلام ناب، و تقویت وحدت و عزّت ملّی، و توجه به توانمندیها و ظرفیتهای عظیم کشور، و صراحت در بزرگداشت ارزشها و مبانی انقلاب اسلامی نمایند و مطمئن باشند که ملّت غیور و شجاع، خدمت‌گزاران کشور را در دشواریها و در مقابله با زورگوئی‌ها و زیاده‌خواهیهای استکبار تنها نخواهد گذاشت.
لازم میدانم بار دیگر درباره‌ی اجرای برنامه‌ی اقتصاد مقاومتی و توجه ویژه به موضوع اشتغال و تولید داخلی تأکید کنم و یادآوری نمایم که رأی ملّت و تنفیذ آن موکول به حفظ و رعایت تعهّد به صراط قویم و مستقیم اسلامی و انقلابی است.
در پایان یاد امام عزیز راحل را گرامی میدارم و به روح مطهّر ایشان و شهیدان این راه درود میفرستم. و السّلام علی عباد الله الصّالحین.

سیدعلی خامنه‌ای

۱۲/ مرداد/ ۱۳۹۶

۱۱:۰۵: علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم امروز تنفیذ.
لحظه به لحظه با مراسم تنفیذ روحانی
۱۱:۰۴: حدیثی که در مراسم تنفیذ بر روی دیوار حسینیه امام خمینی(ره) نقش بسته است:

الإمام علیّ علیه السلام إِنَّ حَوائِجَ النّاسِ إِلَیْکُمْ نِعْمَهٌ مِنَ اللّه ِ عَلَیکُمْ فَاغْتَنِمُوها.

امیرالمومنین علی علیه السلام فرمود: نیازهاى مردم به شما، نعمتى از سوى خداوند برشماست، پس آنها را غنیمت شمارید (و در رفع نیاز مردم بکوشید).

۱۱:۰۳: قرائت حکم تنفیذ رهبر انقلاب برای حسن روحانی توسط حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی.
لحظه به لحظه با مراسم تنفیذ روحانی
۱۱:۰۱: حضور خانم ها صدیقه مصطفوی، فریده مصطفوی و زهرا مصطفوی دختران گرامی امام خمینی در مراسم تنفیذ.
لحظه به لحظه با مراسم تنفیذ روحانی
۱۰:۵۷: وزیر کشور در مراسم تنفیذ حکم دوازدهمین دوره ریاست جمهوری:

انتخابات ۱۲ دوره ریاست جمهوری یکی از حماسه‌های سیاسی ایران بود.

حضور ۴۲ میلیون نفر در پای صندوق رای اشتیاق مردم به مشارکت برای تعیین سرنوشت خودشان بود.
وزارت کشور به‌عنوان متولی برگزاری انتخابات به تاسی از مقام معظم رهبری و رعایت مر قانون، انتخاباتی قانونمند را با صیانت از آراء مردم برگزار کرد.

۱۰:۵۱: مفهوم آیاتی که در ابتدای مراسم تنفیذ قرائت شد چه بود؟
در ابتدای مراسم تنفیذ حکم حسن روحانی در محضر رهبر انقلاب، آیات ۱۵۹ و ۱۶۰ سوره آل عمران توسط کریم منصوری تلاوت شد.

در ترجمه این آیات آمده است:  پس به برکت رحمت الهى با آنان نرمخو و پرمهر شدى و اگر تندخو و سختدل بودى قطعا از پیرامون تو پراکنده مى‌‏شدند. پس از آنان درگذر و برایشان آمرزش بخواه و در کارها با آنان مشورت کن و چون تصمیم گرفتى بر خدا توکل کن زیرا خداوند توکل‏کنندگان را دوست دارد. اگر خدا شما را یارى کند هیچ‌کس بر شما غالب نخواهد شد و اگر دست از یارى شما بردارد چه کسى بعد از او شما را یارى خواهد کرد و مؤمنان باید تنها بر خدا توکل کنند.

۱۰:۵۰: سید حسن خمینی هم در مراسم تنفیذ حضور دارد
لحظه به لحظه با مراسم تنفیذ روحانی
۱۰:۴۹: حضور میرسلیم و قالیباف در بیت رهبری
لحظه به لحظه با مراسم تنفیذ روحانی
۱۰:۴۵: ارائه گزارش از روند برگزاری انتخابات دوازدهم ریاست جمهوری توسط وزیر کشور در مراسم تنفیذ ریاست جمهوری
لحظه به لحظه با مراسم تنفیذ روحانی
۱۰:۴۰: احمدی نژاد و حجت الاسلام رئیسی از جمله حاضران در مراسم تنفیذ حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی هستند.
لحظه به لحظه با مراسم تنفیذ روحانی
۱۰:۳۴: آغاز مراسم تنفیذ دوازدهمین دوره ریاست جمهوری
لحظه به لحظه با مراسم تنفیذ روحانی
لحظه به لحظه با مراسم تنفیذ روحانی
۱۰:۲۹: متن حکم تنفیذ رئیس جمهور دوازدهم
لحظه به لحظه با مراسم تنفیذ روحانی
۱۰:۲۵: میزان آرای روسای جمهور پیشین
 لحظه به لحظه با مراسم تنفیذ روحانی
۰۹:۳۰: پخش مستقیم مراسم تنفیذ حکم دوازدهمین دوره ریاست جمهوری توسط مقام معظم رهبری (مدظله العالی) از شبکه‌های یک و خبر.

۰۸:۳۰: این مراسم در محضر حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی و با حضور رؤسای قوا، رئیس مجلس خبرگان رهبری، مقامات کشوری و لشکری، علما و دانشگاهیان، جمعی از سفرا و نمایندگان بلندپایه‌ کشورهای خارجی برگزار می‌شود و در شبکه‌های مختلف رادیویی-تلویزیونی و شبکه‌های اجتماعی در فضای مجازی به صورت زنده پوشش داده خواهد شد.

۰۸:۱۸: در این برنامه وزیر کشور، گزارشی از روند برگزاری انتخابات دوازدهم ریاست‌جمهوری را ارائه می‌کند. سپس حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی‌گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری، متن حکم رهبر انقلاب در تنفیذ رأی مردم و نصب حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن روحانی به مقام ریاست جمهوری اسلامی ایران را قرائت خواهد کرد. پس از آن رهبر انقلاب اسلامی لوح متن حکم تنفیذ را به رئیس‌جمهور منتخب مردم اعطا می‌کنند.

۰۸:۱۵: در این مراسم رئیس‌جمهور به بیان سخنان خود می‌پردازد و پس از آن حاضران، شنونده‌ بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی خواهند بود.

۰۸:۱۳: بر اساس اصل ۱۱۰ قانون اساسی، «امضای حکم ریاست‌جمهوری پس از انتخاب مردم»، از جمله «وظایف و اختیارات رهبری» است و طبق قانون انتخابات ریاست‌جمهوری «دوره‌ ریاست جمهوری اسلامی ایران چهار سال است و از تاریخ تنفیذِ اعتبارنامه به‌وسیله‌ مقام رهبری آغاز می‌شود».

۰۸:۱۰: پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران تاکنون ۱۲ انتخابات ریاست‌جمهوری در کشور برگزار شده و احکام انتصاب افراد منتخب در انتخابات، با تنفیذ حضرت امام خمینی (ره)، (سیدابوالحسن بنی‌صدر، محمدعلی رجایی، آیت‌الله سیدعلی خامنه‌ای) و با تنفیذ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، (اکبر هاشمی‌رفسنجانی، سیدمحمد خاتمی، محمود احمدی‌نژاد و حسن روحانی) به عنوان رئیس‌جمهوری اسلامی ایران به آنان اعطا شده است.

۰۸:۰۰: در دوران رهبری امام خمینی (ره)، یک مراسم تنفیذ در بیمارستان قلب تهران (برای بنی‌صدر) و سه مراسم تنفیذ در حسینیه‌ جماران برگزار شد. در دوران رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تاکنون یک مراسم در حسینیه‌ جماران (برای هاشمی‌رفسنجانی) و شش مراسم در حسینیه‌ امام خمینی (ره) برگزار شده است.

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


falseارسال