×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه‌های خبری

true
   سه شنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸  
it is true
true
true
روابط اقتصادی اتریش و تبریز تقویت می‌شود

به گزارش تسنیم، اشتفان شولدز صبح امروز در دیدار با معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه علم و فناوری می‌تواند تسهیل‌گر روابط سیاسی باشد اظهار داشت: ما برای بررسی نحوه تحقیقات و همکاری دو جانبه با استفاده از ظرفیت‌های مشترک موجود در تبریز هستیم که توافق با شرکت «AIT» اتریش یکی از زمینه‌های آغاز همکاری است.

وی با تاکید بر اینکه باید گفت‌وگوها را به نتایج محسوسی برسانیم تصریح کرد: باید بتوانیم روابط اقتصادی ایران و اتریش را به ویژه در تبریز تقویت کنیم.

سفیر اتریش در ایران، دیگر دلیل سفر خود به تبریز را تدارک سفر رئیس جمهوری اسلامی ایران به اتریش عنوان کرد و گفت: در دومین دوره ریاست جمهوری آقای دکتر روحانی، این اولین سفر اروپایی که حتما هیئت تجاری و اقتصادی را به همراه خواهند داشت و تبریز می‌تواند در هیئت همراه رئیس جمهور نقش ایفا کند.

وی با بیان اینکه نمی‌خواهم پنهان کنم که با توجه به شرایط حال حاضر، روابط اقتصادی ایران و اروپا در وضعیت مشکلی است ابراز داشت: نیمه دوم سال ۲۰۱۸ اتریش ریاست دوره ای اتحادیه اروپا را بر عهده خواهد گرفت که پکیجی برای کاهش فشارهای تحریمی ارائه کردیم تا اگر شرکت‌های ما می‌خواهند با ایران همکاری داشته باشند، مشکلی نداشته باشند.

شولدز با اشاره به اینکه این پکیج ۵ سرفصل دارد که می‌خواهیم در چهارچوب حقوقی و مالی برای کاهش فشار تحریم‌ها استفاده کنیم اضافه کرد: سعی می‌کنیم در فرصت دو ماهه که دولت ایران در زمینه حفظ برجام به اروپا داده این مسایل را حل کنیم.

وی با تاکید بر اینکه یکی از مواردی که قابل تحریم نیست، آموزش است ابراز داشت: ایران نیاز به کمک توسعه‌ای ندارد بلکه نیاز به کمک برای شکوفایی ظرفیت‌های موجود خود دارد که آموزش می‌تواند این مشکل را برطرف کند.

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


falseارسال