×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه‌های خبری

true
   پنج شنبه ۱ فروردین ۱۳۹۸  
it is true
true
true
رکورد در بازار آجیل و خشکبار تبریز به دلیل کاهش قدرت خرید مردم

سید احمد محمدی در گفت‌وگو با ایسنا،  با اشاره به کمبود اقلام آجیل در بازار تبریز، اظهار کرد: به دلیل تغییر شرایط آب و هوا و سرمازدگی برخی محصولات برخی اقلام و محصولات در بازار با کمبود مواجه است.
وی ادامه داد: امسال به دلیل سرمازدگی تولید محصولات نسبت به سال‌های گذشته با کاهش چشمگیری مواجه است؛ به طوری‌که ۸۰ درصد پسته به طور بوته بوده و تنها ۲۰ درصد محصولات وارد بازار شده است.
محمدی ادامه داد: طی یک ماه اخیر نرخ آجیل و خشکبار ۱۰ درصد افزایش یافته و بعد از عید نیز ۱۰۰ درصد افزایش قیمت داشته است.
وی اضافه کرد: متاسفانه اصناف خشکبار به دلیل این‌که باید جنس خود را دوباره با نرخ بالاتر خریداری کنند، محصولات موجود در مغازه‌های خود را با قیمت روز به فروش می رسانند.
رئیس اتحادیه خشکبار و آجیل فروشان تبریز خاطرنشان کرد: به دنبال افزایش نرخ آجیل و خشکبار و کاهش قدرت خرید مردم، مکاتباتی را با مسئولان کشوری و استانی انجام داده ایم، ولی تاکنون به این مکاتبات رسیدگی نشده است.
وی با اشاره به وجود ۳۰۰ واحد صنفی آجیل و خشکبار در تبریز، گفت: از این تعداد حدود ۵۰ واحد به طور کامل فعال هستند و برخی از این واحد ها نیز باتوجه به شرایط فعلی بازار به سایر شغل ها روی آورده اند.
وی در خصوص افزایش نرخ پسته و مغز گردو، عنوان کرد: نرخ مغز گردو و پسته حدود ۱۰۰ درصد افزایش یافته است؛ ۸۰ درصد از تولیدات ما دچار سرمایه زدگی شده و تنها ۲۰ درصد محصولات در بازار موجود است؛ از این رو پیشنهاد دادیم تا به صورت آزاد از کشور های مختلف وارد شود.
محمدی با بیان این‌که نرخ هر کیلو پسته از ۱۲۰ تا ۱۴۰ هزار تومان است، تصریح کرد: با ادامه این روند تا اواخر سالجاری نرخ پسته به ۲۰۰ هزار تومان خواهد رسید.
وی در خصوص نرخ بادام هندی، اظهار کرد: باتوجه به شرایط حاکم در کشور، اکنون بادام هندی در بازار وجود ندارد و فقط مقداری به صورت قاچاق وارد  شده است.

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


falseارسال