×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه‌های خبری

true
   پنج شنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸  
it is true
true
true
زباله‌گاه شهر جدید سهند غیر مجاز و غیر استاندارد است

به گزارش ایسنا، حسن عباس نژاد با اعلام این خبر، گفت: طی بازدیدهای سرزده کارشناسان اداره محیط انسانی حفاظت محیط زیست استان از زباله گاه غیر مجاز شهر جدید سهند که از لحاظ ضوابط زیست محیطی کاملاً غیر استاندارد است، عدم توجه به اجرای قوانین و مقررات زیست محیطی شهرداری شهر جدید سهند در دفع زباله این شهر محرز است.
وی افزود: زباله گاه شهر جدید سهند به لحاظ عدم رعایت شعاع از مناطق مسکونی غیر قانونی است و جریان شیرابه زباله‌های تولیدی به زهکش‌های طبیعی تپه‌های همجوار فاز دو شهر جدید سهند نفوذ می‌کند.
عباس نژاد ادامه داد: بر اساس مقررات، پسماند شهرهای واقع در شعاع ۵۰ کیلومتری کلان شهرها باید تجمیع و دفع زباله‌ها به صورت متمرکز انجام شود و از این لحاظ هم دفع زباله‌های سهند در این محل غیر مجاز بوده است و باید پسماندهای سهند به سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز تحویل شود.
وی با بیان این‌که اداره کل حفاظت محیط زیست استان تاکنون دو بار اخطاریه کتبی به شهرداری سهند صادر کرده است، افزود: متاسفانه همچنان عدم توجه شهرداری سهند در دفع زباله در محل غیر مجاز ادامه دارد و این اداره کل به سبب اهمیت و فوریت موضوع، انجام اقدامات قانونی در خصوص پرونده تخلف شهرداری سهند را شروع کرده و این پرونده جهت اقدامات قانونی به واحد حقوقی اداره کل ارجاع شده است و در حال پیگیری از مرجع محترم قضایی است.
معاون پایش و نظارت حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی افزود: بر اساس بررسی کارشناسان اداره کل حفاظت محیط زیست حدود پنج هزار تن زباله در زباله گاه غیر مجاز شهر جدید سهند دفن شده که شهرداری سهند موظف است نسبت به انتقال این زباله ها اقدام کند.
عباس نژاد افزود: بنا بر وظایف ذاتی سازمان حفاظت محیط زیست و نظر به بی توجهی‌های صورت گرفته به اخطاریه‌های قبلی، بر اساس ماده ۹ قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست و ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی، پرونده تخلف شهرداری سهند به دستگاه قضایی استان ارجاع شده است.

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


falseارسال