سوگواره “احلی من العسل” در تبریز برگزار شد

همزمان با هفتمین روز از ماه محرم نوجوانان حسینی تبریز در همایش “احلی من العسل” به یاد حضرت قاسم بن الحسن (علیه السلام) نوجوان شهید دشت کربلا بر سر و سینه زده و سوگواری کردند.

مهدنیوز – هفتمین سوگواره دانش آموزی احلی من العسل همزمان با سراسر کشور با حضور بیش از ۱۰۰۰ نفر از دانش آموزان هیات های مذهبی دانش آموزی نواحی پنج گانه تبریز و مناطق تابعه در آستان مقدس امامزاده سید حمزه (ع) این شهر برگزار شد.
جعفر پاشایی مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی در این مراسم شناخت و معرفت نهضت عاشورا و قیام کربلا را برای آحاد جامعه به ویژه حوزه تعلیم و تربیت بسیار با اهمیت دانست.

سوگواره دانش آموزی احلی من العسل با با هدف تقویت بعد معنوی و معرفتی و بالا بردن روحیه ایثار و بلند همتی و مقاومت در بین دانش آموزان برگزار می شود و دانش آموزان در این مراسم ضمن عزاداری و سینه زنی با شهدای کربلا و به ویژه با شهید نوجوان حضرت قاسم بن الحسن تجدید پیمان می کنند.

عبارت «احلی من العسل» پاسخ حضرت قاسم بن الحسن (ع) در شب عاشورا به عموی بزرگوارش حضرت ابا عبدالله‌الحسین (ع) است که پرسیدند: مرگ در نزد تو چگونه است و این نوجوان ۱۳ ساله در جواب حضرت گفت که “مرگ در نزد من، شیرین تر از عسل (احلی من العسل) است”.

منبع: ایرنا

ارسال نظر