×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه‌های خبری

true
   چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷  
it is true
true
true
شستا از بنگاه داری خارج می‌شود

به گزارش ایسنا،  مرتضی لطیفی در نشست معرفی شرکت های قابل واگذاری شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی(شستا) در تبریز، اظهار کرد: شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی که وابسته به سازمان تامین اجتماعی است با سیاست حفظ ذخایر بیمه شدگان و ایجاد ارزش افزوده، در سال ۶۵ تاسیس و مقرر شده در حوزه مدیریت، سرمایه گذاری، مدیریت دارایی و تجارت فعالیت کند.

وی با بیان این‌که ۲۷۴ شرکت زیر نظر شستا فعالیت می کنند، عنوان کرد: از این تعداد، ۱۸۴ شرکت مدیریتی و بیش از ۵۰ درصد شرکت ها به دلیل رد دیون دولت به تامین اجتماعی واگذار شده است.

وی با بیان این‌که هر موقع که دولت در پرداخت بدهی سازمان تامین اجتماعی به لحاظ مالی دچار مشکل شده، واحد ها را در اخیتار شستا قرار داده است، افزود: اصلی ترین سیاست شستا، حفظ منافع و دارایی های کارگران بیمه شده تامین اجتماعی است؛ همچنین در راستای  بهبود و مدیریت دارایی‌های کارگران در شستا، بخشی از این دارایی‌ها واگذار می‌شود تا در موقعیت‌های بهتری سرمایه گذاری شود.

لطیفی با بیان این‌که فلسفه ذاتی شکل گیری شستا به اتفاق حفظ منافع کارگران است، تصریح کرد: شستا تصمیم گرفته، جلساتی را در راستای تکرار نشدن تجربه تلخ واگذاری‌های اصل ۴۴ و برای شفاف‌سازی و واگذاری به افراد دارای اهلیت ، با فعالان اقتصادی استان‌ها برگزار کند.

مدیرعامل “شستا” اظهار کرد: این شرکت در۹ هلدینگ نفت، گاز، پتروشیمی، دارو، انرژی، سرمایه گذاری در ارتباط با معدن فلزی و  غیرفلزی، عمران و حمل و نقل مشغول فعالیت است؛ و در افق ۱۴۰۱  شستا باید به پنج هلدینگ کاهش یافته و سهم آن  به ۴۰ درصد برسد.

وی عنوان کرد: واحد هایی که به بخش خصوصی و دارای اهلیت واگذار می شود؛ بدین معنا نیست که امنیت شغلی کارگران دچار مشکل می شود، بلکه در واگذاری ها تمهیداتی اندیشیده می شود که ضمن این‌که اشتغال شاغلین حفظ شود از سوی دیگر نیز در راستای نوسازی تکنولوژی واحد ها تلاش می شود.

وی با بیان این‌که مجموع سرمایه گذاری شستا سه هزار  ۹۰۰ میلیارد تومان است، خاطرنشان کرد: به دنبال این هستیم که بانک رفاه کارگران بتواند تسهیلات سرمایه در گردش را با سود پایین به واحد ها اعطا کند.

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


falseارسال