×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه‌های خبری

true
   جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷  
it is true
true
true
شهادت حججی مصاف حسینیان ویزیدیان بود

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در آغاز جلسه علنی امروز مجلس با اشاره به دو حادثه ناگوار در هفته گذشته که قلوب مسلمین را جریحه دار کرد، اظهار داشت: حادثه شهادت استوانه پایداری شهید محسن حججی که در میدان مجاهدت درس فداکاری در راه هدف را با صلابت و استواری به جهان امروز ارائه داد.

وی افزود: او به راستی شاگرد راستین مکتب حسینی بود و هنگامه ای عاشورایی را نشان داد. او عیان کرد که مصاف امروز با تروریست ها بار دیگر مصاف حسینیان و یزیدیان است.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: حادثه دوم جنایت بزرگ تروریستی در افغانستان بود که صدها نفر از مسلمانان از زن و مرد و پیر و جوان و کودک را به خاک و خون کشید؛ همان تروریست های یزیدی که در سوریه با شقی ترین روش ها حججی عزیز را به شهادت رساندند در افغانستان این جنایت هولناک را رقم زدند.

لاریجانی تصریح کرد: اینها نمونه هایی از دستاوردهای تفکر تکفیری است؛ آیا امروز روشن نیست که ریشه این ماجراجویی ها توسط چه کسانی و چه کشورهایی سامان یافته است؟ آیا اعراب دست آمریکا و صهیونیست ها را در این ظلم و جنایت علیه امت اسلامی نمی بینند؟

وی افزود: بعد از جنگ های رژیم صهیونیستی علیه مسلمانان و مخصوصا بعد از جنگ ۳۳ روزه علیه مقاومت و حزب الله لبنان که به تعبیر خودشان کمر اسرائیل شکست، روش خود را دگرگون کردند و به جای مصاف رو در رو با نیرنگ و اختلاف افکنی در امت اسلامی درگیری های گروه های تروریستی را دامن زده اند.

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: برخی کشورهای اسلامی مساله ساز در منطقه نیز دلالی آنها را بر عهده گرفته اند و معرکه آتش افروزی داخل امت را به وجود آورده اند؛ نوع جنایات تروریستی نشان می دهد که چقدر از فرهنگ اسلامی فاصله دارند و هدفی جز تفرقه و نابودی مسلمانان ندارند.

لاریجانی تاکید کرد: اما از لابلای این جنایت ها عمق اضطراب آنها نیز مشخص است که پس از ضربه های متوالی و عمیق در موصل و سوریه به خط آخر رسیده اند و دست به چنین حرکت های وحشیانه ای می زنند.

وی خاطرنشان کرد: همانطور که در جنگ ۳۳ روزه حزب الله قهرمان کمر رژیم صهیونیستی شکست، حججی های غیرتمند و قهرمان نیز آخرین بقایای تروریست ها را تحویل آمریکا و صهیونیست ها و دست نشاندگان منطقه ای آنها می دهند.

رئیس مجلس با گرامیداشت یاد آن رادمرد راه مجاهدت اظهار داشت: به ارواح مطهر آن شهید و شهدای افغانستان درود می فرستیم و با خانواده های معزز آنها همدردی می کنیم و به پارلمان افغانستان و ملت افغانستان تسلیت می گوییم.

لاریجانی همچنین اعلام کرد که مجمع نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی شهادت شهید محسن حججی را تسلیت گفته اند.

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


falseارسال